Bibiana Ondrejková: Krása je v očiach toho, kto sa pozerá

Bibiana Ondrejková: Krása je v očiach toho, kto sa pozerá

Starostlivosť o pleť
30. Sep. 2019

Odkedy používa kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND, okolie ju podozrieva, že v jej viditeľne hladšou, žiarivejšou a omladenejšou pleťou, sa ukrýva zásah plastického chirurga. Spisovateľka, herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková sa však na tom len smeje. Za jej krásnym vzhľadom nie je žiaden umelý zásah. Práve naopak. S dôverou sa odovzdala do rúk prírode.


Ako vnímate krásu? Dokáže podľa vás kráčať krása ruka v ruke s vekom?

Môj obľúbený citát hovorí : Krása je v očiach toho, kto sa pozerá. Vnímam krásu a nechávam sa ňou opájať. Tou zjavnou na prvý pohľad, aj krásou ukrytou napríklad vo vráskach starých ľudí, v nepravidelnosti, v prekvapeniach, v originalite, v obyčajnosti...

Riadite sa nejakým beauty pravidlami?

Hoci by som sa v starostlivosti o to, ako sa napríklad oblečiem, mala polepšiť, nikdy neodfláknem starostlivosť o pleť. Môžem byť akokoľvek unavená, nikdy sa pred spaním nezabudnem odlíčiť a nakrémovať si tvár aj telo. Pleť mojej tváre sa končí pod prsiami, a tak ku svojej starostlivosti aj pristupujem. Sprchujem sa studenou vodou. Pijem veľa vody.

Prezraďte, čo je najväčším nepriateľom vašej pleti?

Pigmentové škvrny na tvári. Bojujem s nimi roky. Keď svieti slnko, bez krému s vysokým faktorom ani nejvyjdem z domu. Keď som unavená, mávam suchšiu pleť.

ondrejkova-bibiana-annemarie-borlind-duo-maska

Kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND ste objavili asi pred rokom. Odvtedy ste jej nekompromisne verná. Ako vám funguje?

No ja práveže vtipkujem, že by som ju asi mala zmeniť. V poslednej dobe som totiž dostala viacero kritických odkazov, že som podstúpila nejakú plastiku! Mám totiž na dotyk aj na pohľad vyhladenejšiu, sviežejšiu pleť, opeknela som. Až som sa začala zamýšľať nad tým, čo to tá ANNEMARIE so mnou vlastne robí. Miestoprísažne prisahám, že nemám za sebou žiadne plastiky. Zrejme to má „na svedomí” príroda. Táto kozmetika obsahuje len to najlepšie z prírody.

Máte medzi produktami nejakú srdcovečku?

O moju pleť sa aktuálne každodenne stará rada System Absolute, ktorá má na mňa také účinky, ako som už opísala. Baví ma však nielen každodenná starostlivosť, ale aj rôzne špeciálne produkty, najmä dvojfázové séra. Jeden z úplne prvých produktov, ktoré som od ANNEMARIE BÖRLIND vyskúšala, bol 2-fázový hyalurónový shake. Moja pleť ho doslova vypila a okrem úžasnej hydratácie mi akoby zjemnil pigmentové škvrny. Vynikajúci je aj pomarančový Energizér, ten mám tuším ešte radšej. V lete som pleť poctivo hydratovala s Hyalurónovými hydratačnými ampulami. Pleť som mala takú vláčnu a hebkú, že som si ju musela vkuse obchytkávať, taká bola príjemná na dotyk. :-)

V lete ste testovali aj slnečné prípravky rady SUN na opaľovanie…ako vám zafungovali, keďže ako ste spomínali, musíte si v lete dávať pozor na pigmentové škvrny?

Nielen ja, používali sme ju celá rodina. Musím povedať, že nám všetkým absolútne zafungovala, pričom sme celé leto trávili prakticky na slnku, pri mori či na záhrade. Ja som južanský, španielsky typ pokožky, čiže sa nezvyknem spáliť, no niekedy sa mi vyhadzuje zo slnka „koprivka” a musím sa poctivo natierať. Tento rok som, priznám sa, bola na slnku aj v takom čase, v akom by sa na slnku nemalo byť, no slnečné prípravky od ANNEMARIE BÖRLIND ma spoľahlivo chránili. Nemala som tento rok vôbec žiadnu reakciu na slnko. A skvelá je aj rada AFTER SUN po opaľovaní, najmä Chladiaci gél, ktorý pokožku nádherne upokojil, schladil a výborne sa vsal, pokožka po ňom neostala mastná.

Keď sme pri tej telovej kozmetike,máte nejaké skúsenosti aj so starostlivosťou o telo?

Áno, páčia rôzne telové maslá a oleje. Sú voňavé a rýchlo sa vstrebajú. A trblietavý telový Shimmering olej, ten je úplne sexy. Šetrím si ho ako národný poklad. Mám to ešte z detstva, že keď som napríklad dostala nové krásne pančušky, bála som sa ich obliekať na bežné nosenie. A keď nadišla konečne vhodná príležitosť obliecť si ich, často som zistila, že sú mi už malé. Také isté tendencie som mala aj v prípade tohto trblietavého prírodného oleja. No načo čakať na zvláštnu príležitosť, kým sa ním rozmaznám? Veď ja som zvláštna príležitosť…takže asi ho idem minúť. (smiech)

Okrem účinkov, čím je vám značka sympatická?

Som žena citátov a príbehov a veľmi sa mi páči filozofia ANNEMARIE BÖRLIND a príbeh jej zakladateľky, priekopníčky prírodnej kozmetiky Annemarie Lindner. A jej výrok: Nedám si na tvár nič, čo nemôžem aj zjesť. Vyhovuje mi päťkroková systematická starostlivosť o pleť, ktorú propaguje. Je to jednoduché, logické, komplexné a úžasne efektívne. Idem krok za krokom a vidím, ako moja pokožka dostáva postupne komplexnú výživu a všetko, čo potrebuje. Baví ma na nej aj to, že nech siahnem po akomkoľvek produkte z portfólia, s ktorým som predtým nemala skúsenosti, môžem sa spoľahnúť, že bude fungovať. Milujem tiež vláčnosť textúr a tie úžasné prírodné vône…A v neposlednom rade, ekologický postoj a hodnoty tejto prírodnej kozmetickej značky sú tiež veľmi vítaný bonus v dnešnej dobe, keď je ochrana životného prostredia veľmi pálčivá téma.

Akú najdôležitejšiu beauty radu by ste rada odovzdali svojim dcéram Bibke a Grétke?

Že sa nemusia nikam ponáhľať. Môj otec a ich dedo nám vravieval — a ja im to dnes znovu pripomínam, že krása spočíva v prirodzenosti. Že krásna žena je čistá, voňavá a pokiaľ možno - usmiata a milá. A na druhej strane, nech sa neboja byť divoké a obliecť si aj nezvyčajnú kombináciu. Nech nesplývajú s davom zo strachu, že sa niekto pousmeje, ak budú originálne. A že sa nemusia ukrývať do očividných značiek, keď sú samy značky tým, že sú kvalitné baby.