Hľadáme nové posily do nášho tímu v Poprade! Pozrite si ponuku.

5 beauty trikov, ako budeš krásna aj po dlhej ceste lietadlom

5 beauty trikov, ako budeš krásna aj po dlhej ceste lietadlom
29. mája 2023 5 minút čítania
5 beauty trikov, ako budeš krásna aj po dlhej ceste lietadlom

Chcete vyzerať sviežo a krásne aj po dlhom vyčerpávajúcom lete lietadlom? Pre väčšinu z nás je už len tá predstava zrejme sci-fi. Niet sa čo čudovať, naša krása sa s týmto dopravným prostriedkom priveľmi nekamaráti. Cestovanie lietadlom predstavuje pre pokožku stres, pretože vzduch na palube je oveľa suchší, než by bolo pre kožu prirodzené a zdravé. Ako Európania sme navyknutí na 40 - 60% vlhkosť prostredia, na palube lietadiel však vlhkosť vzduchu dosahu len približne 5 až 12%.

Ako si s tým poradiť, keď viete, že vás čaká a neminie vyčerpávajúci let a nechcete po vystúpení z lietadla vyzerať vyčerpane, pokrčene a ako po prehýrenej noci? Kozmetickí odborníci radia pokožku na tento stres a námahu vopred pripraviť. Ako? Zásobiť ju vopred dostatočnou vlhkosťou a výživou.

1. ZÁSOBTE POKOŽKU VLHKOSŤOU EŠTE PRED ODLETOM

ANNEMARIE_B_RLIND_-_HYDRO_GEL_MASK_Internet_5054
Intenzívna maska určená pre suchú pokožku so sklonom k tvorbe vrások v dôsledku dehydratácie pleti.

"Deň pred dlhým letom si dám na tvár Hydrogélovú masku od certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND. Obsahuje veľkú koncentráciu botanickej kyseliny hyalurónovej a výťažok z červenej riasy, vďaka čomu intenzívne pokožku hydratuje a doslova ju zásobí vlhokosťou. Pocitovo? Moja pleť túto masku doslova „vcucne”, poriadne sa jej napije a je o poznanie menej presušená a vyčerpaná.

Túto masku si niekedy beriem so sebou na dlhšie lety s viacerými prestupmi, rovnako ako denný hydratačný krém Aquanature alebo sérum Hydrobooster, ktoré dokážu rovnako dať pleti krásne napiť,” prezrádza svoje beauty tajomstvá Barbora Daxner, skúsená cestovateľka, spisovateľka a autorka cestovateľského blogu Little Nomad Life.

2. NEZABÚDAJTE NA OČNÉ OKOLIE A PERY

V lietadle trpia predovšetkým oči a pery, sú mimoriadne citlivé na suchý vzduch na palube. „Ja so sebu nosievam v príručnej batožine balzam na pery a hyalurónové očné obklady na oči, rovnako od značky ANNEMARIE BÖRLIND. Na týchto očných obkladoch s obsahom botanickej kyseliny hyalurónovej je skvelé to, že majú gélovú konzistenciu, takže sú veľmi nenápadné a keď si ich počas letu aplikujem, nikto si ich nevšimne,” hovorí cestovateľka.

3. PRIJÍMAJTE VEĽA TEKUTÍN

Rovnako sa odporúča počas letu prijímať dostatočné množstvo tekutín, dokonca prinajmenšom dvakrát toľko, ako sme navyknuté bežne. Nielen, že sa nám za to poďakuje naša pleť, ktorá nebude pôsobiť vyprahnuto, ale aj náš tráviaci a lymfatický systém, tie totiž počas dlhého sedenia a tlaku v kabíne trpia. A naopak, skúste sa vyhýbať káve, čiernemu čaju, kofeínovým nápojom, potravinám s vysokým obsahom soli a ďalším nápojom a potravinám, ktoré vodu v tele zadržiavajú alebo naopak organizmus odvodňujú.

Slovakia-10
Dostatočný pitný režim zahrňuje pravidelný a dostatočný príjem tekutín na udržanie správnej hydratácie tela.

4. TAJNÝ TIP - BEAUTY KÚRA CEZ NOC

Čaká vás dlhý nočný let a do cieľovej destinácie prídete až ráno? Hoďte si do príručnej batožiny aj Senzitívnu krémovu masku od ANNEMARIE BÖRLIND. Táto maska dokáže dodať vykoľajenej a vystresovanej pleti rovnováhu, okamžite ju upokojiť a zmierniť akékoľvek reakcie v dôsledku stresu.

Keďže ju netreba zmývať, dá sa aplikovať na nočnom lete pred spaním a ráno budete vyzerať sviežo a oddýchnuto, akoby ste nespali na nepohodlnom sedadle v lietadle ale doma v posteli.

Okrem Senzitívnej krémovej masky od ANNEMARIE BÖRLIND existujú aj ďalšie triky na udržanie krásnej pleti počas letu. Praktickým tipom je aj použitie kvalitnej hydratačnej nočnej kúry alebo masky, ktorá bude pokožke dodávať potrebné živiny a hydratáciu počas celého letu.

ANNEMARIE_B_RLIND_SENSITIVE_CREAM_MASK_Internet_3457
Intenzívna maska určená na ošetrenie citlivej pleti so sklonom k začervenaniu a podráždeniu.

5. NA PALUBU BEZ MAKE-UPU

Beauty špecialisti odporúčajú nastupovať do lietadla bez make-upu, ktorý by beztak namáhanú pokožku v tej nadmorskej výške len zbytočne dráždil. Ako to však vyriešiť, ak nechcete ísť s úplne „nahou” tvárou? Použite jemne tónovací BB krém. Multitalentovaný BB krém od prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND kombinuje až 5 kvalít v 1 inovatívnom produkte pre svieži vzhľad. Nielen, že sa postará o zakrytie nedokonalostí pleti, ale zároveň intenzívne hydratuje pokožku - čo počas dlhého letu skvelo hodí, rovnako upokojuje, ochraňuje a zabraňuje predčasnému starnutiu. Vaša pleť teda bude vďaka nemu dýchať a zároveň ním šikovne zamaskujete jej prípadné nedostatky.

Súvisiace články