4 najčastejšie problémy s pleťou, ktoré dlhodobo nevieme vyriešiť

4 najčastejšie problémy s pleťou, ktoré dlhodobo nevieme vyriešiť
24. apríla 2020 5 minút čítania
4 najčastejšie problémy s pleťou, ktoré dlhodobo nevieme vyriešiť

Vyskúšali ste už všetky krémy z drogérie, z lekárne a stav vašej pleti sa stále nezlepšuje? Nie, nie je to váš údel, ktorý musíte nejako pretrpieť a maskovať. Pleť, ktorá nepôsobí zdravo, trpí rozšírenými pórmi, vyrážkami, prípadne je prehnane citlivá, sa nám snaží niečo povedať. Ako tvrdila naša zakladateľka Annemarie Linder - na každý problém s pleťou je bylinka. My zas tvrdíme, že každý problém s pleťou má svoju príčinu. Dnes vám povieme o 4 najčastejších príčinách, ktoré môžu byť za vaším problémom s pleťou.

Zle diagnostikovaný typ pleti = používame nesprávny typ línie

Väčšina žien si sama diagnostikuje typ pleti a podľa toho si vyberá líniu starostlivosti. Veď je to jednoduché, mám šupinky na nose, určite mám suchú pleť! Najväčšie omyly robia ženy hlavne po 30-tke. Trápi ich pretrvávajúce akné a rozšírené póry, tak zvolia líniu na nečistú problematickú pleť. Lenže tá je určená skôr mladšej pleti, ktorá trpí aj nadmerným vylučovaním kožného mazu.

Čo tým chceme povedať? To, ako naša pleť vyzerá zvonku, nie je zrkadlom toho, aká naozaj je. Pleť môže reagovať zvýšeným vylučovaním kožného mazu aj vtedy, keď je dehydrovaná. Rovnako aj vyrážky či nečistá pleť môžu byť následkom toho, že sme si pleť presušili. Či už nesprávne zvolenou líniou pre našu pleť, prípadne sme ju zakonzervovali silikónmi v kozmetike a nie je už schopná prijať akúkoľvek hydratáciu zvonku. Preto vám odporúčame - dajte si diagnostikovať typ pleti od odborníka a nechajte si poradiť aj líniu pre váš typ pleti.

boerlind-bloeg_reinigunssystem-der-haut_gesichtsreinigung
Pri výbere kozmetiky pre pleť je dôležité zvážiť typ a stav pokožky, ako aj individuálne potreby a preferencie.

Často sa stáva, že problémy s pleťou sme si privodili samy. Používali sme kozmetiku, ktorá pleť dráždila svojimi zložkami. Naša pleť má určitú ochrannú bariéru a prirodzenú odolnosť, avšak dlhším pôsobením sporných látok jej túto odolnosť môžeme vziať. A vtedy nastupujú problémy s pleťou.

Konvenčná kozmetika obsahuje silikóny, parabény, parafíny a mikroplasty, ktoré sú bohužiaľ jej bežnou súčasťou. Silikóny dokážu zakonzervovať pleť tak, že nie je schopná prijímať hydratáciu, čím sa vysušuje. Parabény sú konzervačné látky, ktoré môžu dráždiť citlivú pleť a spôsobovať vyrážky. A asi najznámejšie sú parafíny. Ide o ropné deriváty, ktoré ju nadmerne vysušujú. Pokožka nedokáže prepúšťať kyslík, čo spôsobuje zadržiavanie toxínov. Už len zo svojej podstaty - chceli by ste si dávať na tvár ropu??

Nie, samozrejme, že nechcete! Veľa žien si neuvedomovalo vplyv zloženia konvenčnej kozmetiky na ich pleť, až kým nevyskúšali prírodnú kozmetiku, ktorá neobsahuje tieto sporné zložky. Pravdou je, že prírodná kozmetika sa správa k našej pleti šetrnejšie. Značka prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje aktívne prírodné ingrediencie. Preto je ,,živá” a aktívne pracuje na našej pleti. Základ každej línie tvoria vlastné prírodné ingrediencie, ktoré preukázateľne účinkujú na daný typ pleti.

BEAUTY KONZULTANTKA KIKA Z ANNEMARIE BÖRLIND

,,Mojím odporúčaním je vyberať si kozmetiku, ktorá je kvalitná a živá. Často sa my ženy necháme stiahnuť akýmsi trendom a nehľadíme na to, že si vo väčšine prípadov aplikujeme na tvár mŕtvu kozmetiku zloženú z ropy. Neuvedomujeme si, že pleť je tak plná „mikroplastov“ a chemikálií.”

KIKA4
Na beauty konzultácii sa diskutuje o najlepšom spôsobe, ako dosiahnuť požadovaný vzhľad a zlepšiť zdravie pokožky.

Nestaráme sa systematicky o našu pleť

Veľa žien používa jeden jediný krém na celú tvár, na deň aj na noc. Ale ako vidíte, pravdepodobne to nestačí. Málo žien vie o systematickej starostlivosti o pleť, ktorá poskytne pleti všetko, čo potrebuje ku kráse. Tiež ste o nej ešte nepočuli?

Tento program starostlivosti o pleť sa skladá z 5 krokov:

  1. čistenie
  2. posilnenie
  3. krém na deň
  4. krém na noc
  5. starostlivosť o očné okolie

Pokrýva každú potrebu našej pleti. Na to, aby bola krásna, potrebuje pravidelné čistenie 2x denne. Posilnenie v podobe séra, vyživujúcu starostlivosť vo forme krémov na tvár a špeciálnu starostlivosť o očné okolie. Pleť nám sama ukáže, že niečo potrebuje. Keď jej to doprajeme a ďalej ju rozmaznávame, odvďačí sa nám! Už len táto malá zmena vo vašej pleťovej rutine vám môže pomôcť ku krásnej a zdravej pokožke!

boerlind-blog_reinigungssystem-der-haut_juliane-mueller
Pri systematickej starostlivosti o pleť je dôležité zvoliť vhodné produkty, ktoré zodpovedajú konkrétnemu typu a stavu pokožky.

Zdravotný problém, o ktorom nevieme

Za nepriaznivým vzhľadom našej pleti môže byť aj zdravotný problém. Ak sa už dlhodobo trápite so svojou pleťou, nepomáha vám žiadna kozmetika ani zvýšená starostlivosť, navštívte lekára. Na našej pleti je vidieť, v akej kondícii je naše telo. Preto za problémovou pleťou môže byť napríklad pretrvávajúci zápal v tele, alergia na určité potraviny, prípadne signalizuje nejaké ochorenie.

Z našej BIO poradne vieme o veľa prípadoch, keď ženy trápilo pretrvávajúce akné a zápal na pleti a nakoniec zistili, že majú alergiu na mlieko. Po vysadení tohto alergénu sa im pleť začala dávať do poriadku. Prípadne ich trápila citlivá pleť, ktorej nesedela žiadna kozmetika a dnes ich pleť doslova žiari. Nedajú dopustiť na prírodnú kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND, ktorá spravila ich pleť zdravou a krásnou.

Súvisiace články