Ako na správnu hydratáciu pleti?

Ako na správnu hydratáciu pleti?

10. júla 2021 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Slovo hydratácia sa nám často spája len v spojitosti so suchou pleťou. Ale to je veľký omyl. Každý typ pleti, dokonca aj mastná alebo zmiešaná, potrebuje pravidelnú porciu vlhkosti, aby si zachovala svoj ochranný plášť a zároveň bola krásna. V článku vám prezradíme, prečo je hydratácia pleti taká dôležitá a ako by ste mali dodať svojej pleti dostatok vlhkosti.

Prečo je hydratácia pleti dôležitá

Poďme si povedať, prečo kladieme dôraz na hydratáciu pleti. Vedeli ste, že až 20% vody sa nachádza práve v pokožke? Správne! A pokožka je náš ochranný orgán, ktorý nás chráni pred vonkajšími vplyvmi, medzi ktoré patrí UV žiarenie, znečistené ovzdušie, ale aj chráni naše telo zvonka aj mechanicky. A na to, aby dokázala plniť túto funkciu spoľahlivo, potrebuje byť v kondícii. A to v tomto prípade znamená, že musí byť zásobená dostatočným množstvom vody. 

Čo sa však s našou pokožkou udeje, keď podiel vody klesne? Táto fáza má niekoľko etáp, ktoré pri nedostatočnej (alebo žiadnej hydratácii) vyustí práve v citlivosť pokožky. 

  1. Najskôr si všimneme, že na našej pleti sa začnú tvoriť šupinky. 
  2. Druhou fázou je, že pokožka je napnutá a začervenaná.
  3. V tretej fáze už pokožka reaguje podráždením a je viditeľne citlivá (napríklad aj na produkty, ktoré ste pred tým v pohode používali, prípadne si tento jav môžete všimnúť po sprchovaní). 

Najčastejšie sa hydratácii vyhýbajú ženy, ktoré trápi zmiešaná alebo mastná pleť. Vplyvom mastnej T-zóny a vyrážok siahnú po produktoch pre problematickú pleť, ktoré svojím zložením často vysušujú pleť. Po niekoľkých týždňoch či mesiacoch pozorujú, že tvár je prehnane citlivá a podráždená. Preto hydratácia nie je len otázkou pre suchú či normálnu pleť, ale pre každý typ pleti. Prírodná kozmetika používa niekoľko účinných prírodných zložiek, ktoré poskytnú pleti dostatok hydratácie a ich účinky sú viditeľné. 

Hydratačné zložky, ktoré sa používajú v prírodnej kozmetike 

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová viaže v tele vodu. Jeden gram kyseliny hyalurónovej dokáže naviazať aj šesť litrov vody! Jej úlohou v pokožke je vyživovať kolagén, vďaka ktorému je naša pleť plná a vyhladená. Preto sa vo vysokej miere využíva aj v estetickej medicíne. Injekčné výplne vrások, tváre či dekoltu sú vytvorené práve na báze kyseliny hyalurónovej. 

Dospelý človek má v tele okolo 12g kyseliny hyalurónovej. Avšak po 25-tke produkcia kyseliny hyalurónovej klesá. Kvôli tomu sa objavujú prvé vrásky, prípadne ženy zaznamenajú, že ich pleť je suchšia. V 40-tke totiž jej obsah klesne na 40%! Preto je potrebné jej pravidelné dopĺňanie zvonka. V pokožke sa totiž udrží len 12 hodín. 

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Aloe vera 

Aloe vera obsahuje mix samých dobrých vecí, z ktorých môže benefitovať naša pokožka. Obsahuje až 160 živín a vyznačuje sa výborným zadržiavaním vody, vďaka čomu dokáže prežiť aj v tých najextrémnejších podmienkach. Aloe vera pozostáva z aminokyselín, vitamínov, minerálov a enzýmov, ktoré stimulujú organizmus. Aloe vera vďaka obsahu až 160 aktívnych látok regeneruje pleť a obnovuje jej prirodzenú rovnováhu. Dokáže našu pleť upokojiť, hydratovať, na druhej strane jej pomáha protizápalovými a antibakteriálnymi účinkami. Aloe vera vám dokáže pomôcť najmä v týchto prípadoch:

  • suchá pleť
  • vrásky 
  • citlivá pleť
  • podráždenie pleti
Ako na správnu hydratáciu pleti?

Vitamín E

Vitamín E je známy ako hydratačná zložka pre pleť, ktorá ju ochráni pred predčasným starnutím a vráskami. Okrem ochrany pred voľnými radikálmi totiž pleti dodáva veľké množstvo hydratácie. 

Ako na hydratáciu pleti 

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Dehydrovaná pleť

Dehydrovanú pleť rozlíšite od suchej tak, že dehydrovaná pleť je v suchých miestach začervenaná, podráždená a môže svrbieť. V tomto prípade odporúčame líniu LL REGENERATION, ktorá poskytne dehydrovanej pleti nielen vlhkosť, ale aj upokojenie. Obsahuje totiž bambucké maslo, ktoré je svojou štruktúrou blízke pokožke. Na pokožke pôsobí ako akýsi ochranný plášť, posilňuje jej prirodzenú bariéru a chráni ju pred stratou vlhkosti. 

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Normálna až suchá pleť

Pri tomto type pleti doprajte svojej pleti dostatok hydratácie a tukov, aby si zachovala vlhkosť a sviežosť. Odporúčame líniu AQUANATURE, ktorá je vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej skutočnou hydratačnou bombou pre vašu pleť. Botanická kyselin a hyalurónová, ktorá je v tejto línii obsiahnutá, navyše stimuluje prirodzenú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke. 

V lete môžete vymeniť svoj denný krém AQUANATURE za jeho ľahšiu verziu LIGHT – obsahuje nižší podiel tukových zložiek. 

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Suchá pleť so sklonom k začervenaniu

Ak cítite, že je vaša pleť suchá, trpí nepríjemným pnutím (hlavne po kontakte s vodou), odporúčame našu líniu ROSE DEW. Je bohatá na výťažky z ruží, ružovú vodu a cenné vitamíny, vďaka čomu upokojuje pleť, dodáva jej hydratáciu a zanecháva ju žiarivo sviežu. Hlavne ružová voda je silnou prírodnou ingredienciou s obsahom viac ako tristo cenných látok, ktoré napomáhajú pleti zadržiavať vlhkosť, chránia ju pred škodlivými vplyvmi a posilňujú jej ochrannú bariéru.

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Zmiešaná a mastná pleť

Pri zmiešanej až mastnej pleti by mohli hydratačné krémy spôsobiť neestetický zvýšený lesk, preto odporúčame používať doplnkový spôsob hydratácie ku svojej pleťovej starostlivosti – koncentráty a pleťové masky. Aspoň 1-2x týždenne hydratujte svoju pleť koncentrovanou kyselinou hyalurónovou v BEAUTY SHOT Hydro boosteri a Hydro gélovej maske. Vďaka tomu sa nenaruší ochranný plášť pleti, pokožka zostane hydratovaná a lepšie sa ,,popasuje” so svojimi nedostatkami.

Nezabúdajme aj na očné okolie

Najdôležitejším faktorom, prečo naše očné okolie starne rýchlejšie ako ostatné časti tváre, je to, že pokožka okolo očí je oveľa tenšia a jemnejšia ako zvyšná časť tváre. Vedeli ste, že pokožka očného okolia neobsahuje takmer žiadne mazové žľazy? Pokožka sa nedokáže hydratovať sama, preto očné okolie býva suchšie ako zvyšná časť tváre. 

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Obklady na očné okolie zintenzívňujú starostlivosť o očné okolie a mali by tvoriť pravidelnú súčasť vašej starostlivosti spolu s očným krémom. Len vďaka správnej starostlivosti si udržíte mladistvý vzhľad dlhšie a dokonca môžete eliminovať viditeľné príznaky starnutia. Obklady na očné okolie obsahujú koncentrovanejší obsah hydratačných či anti-aging zložiek ako má váš bežný očný krém. Značka ANNEMARIE BÖRLIND prináša intenzívne obklady na očné okolie so silou botanickej kyseliny hyalurónovej.

Ako na správnu hydratáciu pleti?

Okamžitá hydratácia pleti

Aj pri tej najlepšej starostlivosti sa môže stať, že pleť občas potrebuje dávku hydratácie navyše. Či už je to počasím, mejkapom, ktorý vysušuje pleť, vysokými teplotami vonku alebo len neschopnosťou pleti zadržiavať vodu. V tomto prípade odporúčame dodať pleti koncentrované množstvo hydratácie vo forme koncetrovanej kyseliny hyalurónovou. Veľmi sa nám osvedčila intenzívna hydratačná kúra, ktorá sa skladá z BEAUTY SHOT Hydro Boosteru a Hydro gélovej masky, ktoré okamžite hydratujú pleť, rozjasňujú ju a vďaka hydratačným zložkám vypínajú aj drobné línie a vrásky 🙂