PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

3. januára 2021 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Kolagén spravil v kozmetickej starostlivosti veľký boom. Nie je sa čomu čudovať. Všetky túžime po pevnej, elastickej pokožke a nechceme sa pozerať na to, ako naša pleť starne. Kolagén sa prirodzene nachádza v pleti a práve jemu vďačíme za to, že naša pokožka vyzerá ,,bacuľato”, mlado, je pocitovo pevná a elastická. Ale kolagén sa vekom z pokožky vytráca. Práve preto prišli vedci z börlindských laboratórií s veľkou novinkou – prírodným kolagénom!

Ako funguje kolagén

V ľudskom tele sa kolagén nenachádza iba v koži, ale aj v zuboch, chrupavkách a kostiach. Je to proteín, ktorý je tiež známy ako „štrukturálny proteín“ a je hlavnou zložkou spojivového tkaniva. Tieto proteíny tvoria pevnú sieť v strednej vrstve pokožky spolu s i elastínovými vláknami. Jednou zo zvláštnych vlastností kolagénu je, že dokáže v pokožke uchovávať veľa vody, čo ju udržuje pevnú.

Kolagén v našej pokožke začína klesať zhruba o jedno percento ročne od veku okolo 20 rokov. Fajčenie, konzumácia alkoholu alebo UV žiarenie navyše podporujú rozklad stabilnej kolagénovej štruktúry za pomoci voľných radikálov. To znamená, že tvár stráca svoje kontúry a vytvárajú sa jemné vrásky – najskôr v oblasti čeľustí a potom na lícach.

Existuje prírodný kolagén?

V bežnej kozmetike sa používa živočíšny kolagén z ošípaných alebo rýb. Značka ANNEMARIE BÖRLIND však v žiadnom zo svojich produktov nepoužíva žiadne živočíšne výťažky. Preto je prvou značkou prírodnej kozmetiky, ktorá používa kolagén na báze rastlín. Získava sa biotechnologicky z kukurice, sóje a pšenice. Výhodou prírodného kolagénu je aj to, žedokáže oveľa lepšie zadržiavať vlhkosť ako konvenčný kolagén. 

Zloženie z vysoko kvalitných rastlinných ingrediencií

Kombinácia ďalších vysoko kvalitných účinných látok v prípravku NATU COLLAGEN FLUID tiež obmedzuje odbúravanie kolagénu v pokožke a stimuluje tvorbu vlastného kolagénu v pokožke.

PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

Biely vlčí bôb

Semená bieleho vlčieho bôbu sú bohaté na lupeol. Ukázalo sa, že hydrolyzovaný proteín získaný z tohto proteínu stimuluje tvorbu kolagénu. To zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky.

PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

Vitamín C

Tento účinok podporuje vitamín C, ktorý ako antioxidant neutralizuje voľné radikály a chráni vlastný kolagén pokožky a stimuluje tvorbu kolagénu.

PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

Čierny tulipán

Ďalšou inovatívnou účinnou látkou je kvetinový extrakt z čierneho tulipánu. To má nielen antioxidačný účinok, ale tiež posilňuje bariéru pokožky a tiež stimuluje vlastnú syntézu kyseliny hyalurónovej v pokožke.

PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

Prírodný kolagén NATUKOLAGEN fluid od ANNEMARIE BÖRLIND

NATUKOLAGEN fluid od ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje prírodný kolagén, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu a chráni pleť pred jeho stratou. Obsahuje rastlinný kolagén z kukuričných, sójových a pšeničných bielkovín, ktorý je obohatený o extrakt z vlčieho bôbu, vitamín C a výťažok z čierneho tulipánu, ktorý je účinným antioxidantom. Poskytuje pleti perfektné vyhladenie, spevnenie a jemnosť. 

Ako zaradiť NATUKOLAGEN fluid do pleťovej starostlivosti

Prírodný kolagén NATUKOLAGEN fluid je patrí medzi špeciálnu starostlivosť o pleť. Vyčistite si pleť, aplikujte gél alebo sérum, následne pokračujte NATUKOLAGEN fluidom, ktorý plnohodnotne nahradí váš denný alebo nočný krém. V prípade suchšej pleti môžete denný/nočný krém naniesť a ukončiť pleťovú starostlivosť očným krémom. NATUKOLAGEN fluid sa hodí špeciálna starostlivosť pre ženy od 25 rokov ku každej línii od ANNEMARIE BÖRLIND.

PREVRATNÁ NOVINKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ: prírodný kolagén od ANNEMARIE BÖRLIND

TIP Henriety Martinkovej (38), expertky na prírodnú kozmetiku a beauty špecialistky  pre ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ

Problém kolagénu ( konvenčne získaných z rýb a ošípaných) je v tom, že jeho molekuly sú príliš veľké, aby prenikli do pokožky. Je to to isté ako hádzať loptičku o stenu a čakať, že prenikne na druhú stranu. V konvenčnej kozmetike sa najčastejšie využíva solluble collagen ( rozpustný kolagén) alebo hydrolyzed collagen ( upravený na menšie molekuly, tak aby do pleti prenikli). Aj keď sa schopnosť prieniku do kože zlepší, stále to nestačí na stimuláciu tvorby kolagénu. Ten sa najčastejšie v konvenčnej kozmetike využíva z rýb alebo ošípaných, čo môže spôsobovať aj alergické reakcie. O étickom kódexe využívania zvierat ani nehovoriac. 

Prírodný kolagén v pleťovom kréme je nový fenomén, kedy s touto inováciou prichádzajú Borlindské laboratória. Prírodný kolagén má ľudskej koži najbližšiu molekulárnu veľkosť a zabezpečí tak veľmi účinný a ľahký prienik do kože. Okrem toho je veľmi dôležité, aby prípravok na podporu tvorby kolagénu obsahoval aj stimulanty či anti-oxidanty.  Novinka NatuKolagen Fluid obsahuje aj rastlinných pomocníkov v podobe extraktu z vlčieho bôbu, vitamínu C, ktoré extra  stimulujú tvorbu vlastného kolagénu a  výťažok z čierneho tulipánu pôsobí ako účinný antioxidant.