Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?

Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?

28. augusta 2020 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Len málo žien vie, že ich pleť je citlivá. Začervenanie, vyrážky, zvýšený lesk či iné prejavy pripisujú nesprávnej starostlivosti. Preto stále skúšajú nové a nové značky, ale stav ich pleti sa nezlepšuje. A pritom riešenie je veľmi jednoduché. Ich pleť je citlivá, pretože má oslabenú ochrannú bariéru. Kľúčom je teda jej posilnenie. Ako zistíte, či je vaša pleť citlivá? Poďme najskôr prebrať príčiny citlivých prejavov pleti!

Na našej pleti sa nachádza veľký počet mikróbov. Patria medzi ne baktérie, vírusy či huby. Každá pleť má svoj prirodzený a jedinečný mikrobióm. Tieto milióny buniek tvoria kožnú flóru a práve ony sú zodpovedné za zdravú a krásnu pleť. Tvoria totiž ochranný štít našej pleti a poskytujú jej odolnosť.

Avšak pri narušení ochrannej bariéry a mikrobiologického prostredia sa pleť začína správať citlivo. Reaguje aj na tie najmenšie alergény v kozmetike, s ktorými by sa zdravá pleť ľahko vysporiadala. Výsledkom sú vyrážky, začervenané miesta, zapálené póry či šupinaté partie. A za to môže len fakt, že ochranná bariéra našej pleti je poškodená! 

A ako je to možné, že naša ochranná bariéra nepracuje tak, ako by mala? Príčinou môže byť predispozícia k citlivej pleti, dlhodobé používanie kozmetiky, ktorá dráždi našu pleť, agresívne čistenie, alergia na zložky v potrave či autoimúnne ochorenie. 

Čo je mikrobióm?

Milióny mikro buniek na našej pokožke tvoria flóru pokožky a slúžia ako prirodzený ochranný štít. Takzvaný mikrobióm chráni pleť pred patogénnymi votrelcami a tým zabezpečuje zdravie a krásu našej pleti.

Znaky citlivej pleti

  • pleť reaguje na chlad a teplo
  • slnečné žiarenie spôsobuje podráždenie
  • na pleti sú viditeľné šupinky alebo suché miesta
  • pleť je náchylná na vyrážky a nečistoty
  • časté sú začervenania, zapálené póry či komedóny

Starostlivosť o citlivú pokožku 

Ak ste vyskúšali už veľa značiek kozmetiky a vaša pleť je stále podráždená, začervenaná a tvoria sa na nej nečistoty, je načase siahnuť po prírodnej kozmetike s čistým zložením, ktorá ju nebude dráždiť a navyše jej poskytne upokojenie. 

Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?

Veľmi často je spúšťačom podráždenia a začervenania pleti zloženie kozmetiky, najčastejšie sú to parabény. Avšak citlivá pleť sa neznesie ani so silikónmi, PEG a minerálnymi olejmi, ktoré patria medzi deriváty ropy. Stav citlivej pleti sa často zlepší po vysadení týchto nežiaducich látok. Následne je potrebné pracovať na jej posilnení a obnovení prirodzenej ochrannej bariéry, vďaka čomu sa konečne zbavíme nečistôt, začervenania a alergických prejavov. 

Línia ZZ SENSITIVE pre citlivú pleť od ANNEMARIE BÖRLIND

Značka ANNEMARIE BÖRLIND prináša starostlivosť o citlivú pleť s líniou ZZ SENSITIVE, ktorá obsahuje inovatívne prebiotické a probiotické komplexy, ktoré posilňujú narušený mikrobióm a ochrannú bariéru pleti. Neobsahuje potenciálne alergény vo forme syntetických zložiek, ktoré obzvlášť dráždia citlivú pleť a narušujú jej prirodzenú ochrannú bariéru.

Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?

Línia ZZ SENSITIVE je zameraná na normalizáciu stavu pleti. Upokojuje podráždenú pleť, posilňuje jej odolnosť pred podráždením vďaka prebiotickému a probiotickému komplexu, stabilizuje imunitný systém pleti a navracia ju späť do rovnováhy. 

Roky výskumu a vedeckých štúdií citlivej pleti

Línia ZZ SENSITIVE je založená po našich dlhoročných skúsenostiach v biotechnologickej produkcii prebiotík. Vychádzame z biologickej inteligencie v stimulovaní samoregulačného mechanizmu pleti nasadením prebiotického a probiotického komplexu. Tieto inovatívne komplexy sú založené na najnovších vedeckých výskumoch a know-how, čím sa stávajú prvými v prírodnom kozmetickom segmente, ktorí použili tieto ingrediencie v kozmetike. Vysoko kvalitné ingrediencie sú starostlivo vyberané a získavané od dodávateľov, ktorí sú sami priekopníkmi v oblasti kozmetických prebiotík a pro- biotík.

Účinné látky

Prebiotický a probiotický aktívny komplex

Inovatívny prebiotický a probiotický komplex navracia podráždenej a citlivej pleti upokojenie. Normalizuje jej stav a podporuje prirodzený kožný mikrobióm, ktorý je zodpovedný za odolnosť pleti, jej krásu a zdravie. 

Zlatá orchidea

Zlatá orchidea je v tradičnej čínskej medicíne používaná ako upokojujúca prírodná látka. V línii ZZ SENSITIVE je jej úlohou udržiavať prirodzené vhodné pH pokožky. Zlepšuje totiž funkcie epidermy a odolnosť citlivej pokožky voči vonkajšiemu podráždeniu. Vďaka obsahu prebiotického a probiotického aktívneho komplexu dokáže orchidea v zložení krémov využiť naplno svoje účinky a upokojiť citlivú pleť. 

Biely vlčí bôb

Biely vlčí bôb patrí k prírodným anti-aging ingredienciám. Obsahuje totiž lupeol, ktorý stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu v pleti a navyše zlepšuje jeho kvalitu. K jeho účinkom patrí aj posilnenie epidermálneho tkaniva, čo vedie k zjemneniu pleti a vyhladeniu vrások.  

Doplnková upokojujúca starostlivosť o citlivú pokožku

Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?
Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?

Senzitívna krémová maska

Intenzívna krémová maska je vhodná na pravidelné ošetrenie citlivej pleti v každom veku, ktorá má sklony k podráždeniu a začervenaniu.  Obsahuje výťažok z balónovníka, ríbezľového oleja a z koncentrátu slnečnicového oleja, vďaka čomu upokojuje podráždenú a začervenanú pleť už za niekoľko minút. Táto ošetrujúca maska posilňuje narušenú ochrannú bariéru pleti, čím pri pravidelnom používaní zvyšuje jej prirodzenú odolnosť. Odporúčame pravidelné používanie 2-3x do týždňa. Jednoducho ju po večernom čistení naneste na koncentrát BEAUTY SHOT SOS Sensitive a nechajte celú noc pôsobiť.

Citlivá pleť: ako redukovať jej prejavy a mať krásnu zdravú pleť?

BEAUTY SHOT SOS Sensitive

BEAUTY SHOT SOS Sensitive predstavuje okamžité upokojenie podráždenej pleti a dlhodobé posilnenie jej obranyschopnosti. Jeho sila spočíva v obsahu fytoplanktónu, ktorý sa vyznačuje neobyčajnou schopnosťou prežiť aj v nehostinných podmienkach. Börlindskí vedci využili túto jeho schopnosť v tomto intenzívnom koncentráte. Stabilizuje prirodzenú rovnováhu pleti, redukuje začervenanie a podráždenie, rovnako oceníte jeho protizápalový efekt, ktorý je pri citlivej pleti viac než potrebný. Ideálny ako krátkodobá intenzívna kúra alebo podklad pod Senzitívnu krémovú masku.