Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

8. júla 2020 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Značka prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND vlastní niekoľko patentovaných rastlinných komplexov, ktoré nájdete len v našej pleťovej starostlivosti. Rovnako jej produkty získali niekoľko ocenení v oblastí inovácií. Za zmienku stojí napríklad technológia ochrany pred modrým svetlom, ktorá je obsiahnutá v pleťovom oleji 3v1. Avšak značka ANNEMARIE BÖRLIND v technologickom vývoji nekončí. Priniesla patentované kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa, ktoré majú skutočne výnimočné vlastnosti!

Čo sú kmeňové bunky?

Kmeňové bunky sú stavebné kamene každého živého organizmu. Sú nediferencované, to znamená, že majú schopnosť obnovy seba samých, ale aj schopnosť premeniť sa na iný druh buniek. Kmeňovú bunku si môžeme predstaviť ako bunku, ktorá ešte nepozná svoju úlohu – nie je jasné, či sa stane krvinkou, bunkou niektorého orgánu alebo tkaniva.

Z kmeňových buniek sa vyvíja organizmus dieťaťa, sú to bunky základné, nešpecializované.  A práve vďaka ich schopnosti ďalej sa špecializovať, je možné neskôr pomocou kmeňových buniek liečiť či obnoviť chorobou poškodené tkanivá. To vysvetľuje, prečo predmetom intenzívneho záujmu regeneračnej medicíny sú práve mladé kmeňové bunky. 

Je možné využiť ľudské kmeňové bunky v kozmetike pre urýchlenie regenerácie kože?

Teoreticky by použitie kmeňových buniek mladého človeka prichádzalo do úvahy aj na tento účel. Európska kozmetická legislatíva však z etických dôvodov zakazuje používanie látok ľudského pôvodu.

Aký benefit prinášajú kmeňové bunky z rastlín v kozmetike ?  

Podobne ako u živočíšnych organizmov, vrátane človeka, aj u rastlín rast a obnovu buniek zabezpečujú kmeňové bunky. Rastliny sú unikátne tým, že do istej miery dokážu prispôsobovať svoj rast a vývoj podmienkam prostredia. Regenerácia poškodených rastlín na bunkovej a tkanivovej úrovni je takým jedinečným procesom, že rastlinné kmeňové bunky sa stali predmetom obrovského záujmu modernej biotechnológie a kozmetológie. 

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

Guylaine le Loarer, riaditeľka vedy a výskumu ANNEMARIE BÖRLIND

Rastliny majú konštantný počet vysoko schopných kmeňových buniek po celý svoj život. Dôvodom je, že rastliny sú neustále vystavené UV žiareniu či hmyzu. Kmeňové bunky využívajú na ,,vyliečenie poranení”, ktoré im v priebehu svojho života vznikli. Preto sú vlastnosti rastlinných kmeňových buniek zaujímavé pre výskum v záujme vývoja kozmetických produktov“

Aké majú účinky na našu pleť?

Naša pleť je neustále vystavená oxidačnému stresu. UV žiarenie, znečistené prostredie, životný štýl a iné faktory majú zásadný vplyv na jej vzhľad a starnutie. Následkom vonkajších a vnútorných činiteľov sa jej tkanivá oslabujú a vtedy nastupuje prirodzený regeneračný proces pokožky. Ale pamätáte si? Regenerácia pokožky sa vekom spomaľuje vplyvom ubúdania kmeňových buniek.

Preto naša pleť potrebuje pre zachovanie mladého a sviežeho vzhľadu našu pomoc. Rastlinné kmeňové bunky ako univerzálne bunky dokážu posilniť naše kožné tkanivo tak, že napomáhajú regenerácii našich kmeňových buniek a podporujú ich v odolnosti. 

Čo je tajomstvom kmeňových buniek? Zapamätajte si

Kmeňové bunky robia predovšetkým jednu vec: regenerujú sa. Kvôli týmto samoliečiacim schopnostiam sú rastlinné kmeňové bunky tak zaujímavé pre metabolické procesy kože.

Ako značka ANNEMARIE BÖRLIND získava kmeňové bunky?

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

Pri výskume kmeňových buniek nie je rastlina geneticky modifikovaná . Požadované zložky rastliny sa množia za kontrolovaných a optimálnych podmienok. Týmto spôsobom sa môže koncentrácia určitej rastlinnej zložky mnohokrát zvýšiť. A s trvalo dobrou kvalitou.

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

Kmeňové bunky sa získavajú výlučne v laboratóriu. Prvým krokom produkcie je výber jej optimálnej časti (koreň, ovocie, list, stonka, a pod.). Druhým krokom je poranenie tejto časti, aby sa vyvolala tvorba ochranného kalusu, ktorý pozostáva z kmeňových buniek. Tretím krokom je kultivácia tejto bunkovej kultúry v bioreaktoroch laboratória. Pri dodržaní prísnych podmienok, sa proces môže mnohonásobne opakovať. Takýto výrobný systém je vysoko udržateľný, ekologický a bezpečný.

Kmeňové bunky v kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa 

Ruže patria k obľúbených prírodným ingredienciám v kozmetike. Vďačia za to svojim upokojujúcim a protizápalovým účinkom, ale predovšetkým ich hydratačným a vyhladzujúcim vlastnostiam. Značka ANNEMARIE BÖRLIND používa kmeňové bunky zo špeciálne vyšľachtenej ruže, ktorá sa nazýva ruža z Čierneho lesa. Vyniká počtom kvetov, ale hlavne svojou krásou a ušľachtivosťou. Je veľmi odolná, čo je hlavným dôvodom jej výskumu. 

Výskumný tím ANNEMARIE BÖRLIND spolu so spoločnosťou Akott Group Italia vyvinuli dva extrakty z tejto ruže: lipidový a vodný extrakt. Tieto dva extrakty ovplyvňujú veľké množstvo biologických aktivít, ktoré prospievajú našim bunkám. A nájdete ich výlučne v prírodnej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND.

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

Lipidový extrakt

Hydratácia pleti: Lipidový extrakt z ruže z Čierneho lesa zaisťuje lepší prenos vody medzi kožnými bunkami a stimuluje vlastnú syntézu kyseliny hyalurónovej v pokožke. Rovnováha vlhkosti pokožky je vyvážená, takže pokožka je vyhladená. 

Pevná pokožka: Lipidový extrakt zvyšuje produkciu enzýmu, ktorý umožňuje spojenie kolagénu a elastínu a zaisťuje pevnú pokožku. Tento enzým sa vekom znižuje.

Detox:  Toxíny z prostredia, tzv. voľné radikály, zapričiňujú predčasné starnutie pokožky. Lipidový extrakt pomáha detoxikovať pokožku odstraňovaním toxínov a ich premenou na zdravé proteíny.

Lipidový extrakt je použitý v revitalizačnom dennom kréme ENERGYNATURE pre normálnu a suchú pleť. Lipidový extrakt sa používa výlučne na starostlivosť o mladú pleť od 20 do 30 rokov. Vďaka svojej špeciálnej aktívnej zložke získal denný krém ENERGYNATURE niekoľko ocenení vrátane nemeckej ceny za inováciu 2018 . Lipidový extrakt nájdete aj v našom 2-fázovom hyaluron shake. 

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť

Vodný extrakt 

Vodný extrakt v Revitalizére z ružových kvetov aktivuje syntézu kolagénu v pokožke, súčasne zabraňuje odburávaniu kolagénu a tým pôsobí proti starnutiu pokožky.

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa: spoznajte ich výnimočné účinky na vašu pleť