KONZULTANTKA KIKA Z ANNEMARIE BÖRLIND: Ženy radšej pleť maskujú, ako by mali riešiť jej problémy

KONZULTANTKA KIKA Z ANNEMARIE BÖRLIND: Ženy radšej pleť maskujú, ako by mali riešiť jej problémy

29. apríla 2020 Off Od AnnemarieBorlind.sk

V poslednej dobe zaplavilo našu BIO poradňu množstvo e-mailov s prosbou o pomoc. Poznáte to. Naša Kika pomohla už mnohým ženám v starostlivosti o pleť s prírodnou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND. Preto nám napadlo, že vám predstavíme našu beauty konzultantku Kiku, ktorá stojí za BIO poradňou a pomáha ženám konzultovať stav ich pleti nielen na poradenských turné. Vyspovedali som Kiku v rozhovore a dokonca prezradila recept na večnú mladosť a krásu!

1. Kika, čo je tvojou prácou v ANNEMARIE BÖRLIND?

Na začiatok by som rada podotkla, že moja práca v ANNEMARIE BÖRLIND je svojím spôsobom výnimočná a skvelá. Každý deň sa stretávam so skvelými zákazníčkami, ktoré si prídu po radu pri výbere kozmetiky alebo vhodnej pleťovej starostlivosti. Ráno, keď otvorím počítač, teším sa na otázky od Vás. Avšak mojím najväčším hnacím motorom sú úspechy, zlepšenie stavu pleti, skrášlenie či omladenie pleti, vyriešenie problémov, ktoré zákazníčky mali, alebo jednoducho spokojnosť zákazníčiek. 

2. Ako prebieha tvoj bežný deň?

Môj bežný deň je ťažko opísať jednou vetou. Každý deň je iný a niečím výnimočný. Ak mám deň, keď som priamo vo firme, môj bežný deň prebieha takto: ráno si urobíme s kolegyňami kávičku a púšťam sa do odpovedania otázok od Vás z BIO poradne, vzdelávam sa a sledujem, čo je momentálne v kozmetickom svete moderné. Dni, kedy som osobne so zákazníčkami, sú pre mňa tie najkrajšie. 

Často cestujem do rôznych miest, kde sa koná poradenské turné. Stretávam sa osobne s klientkami a vysvetľujeme si ,,ako na to”, poradím im vhodnú pleťovú líniu a nechám im na seba kontakt. Konzultácie neprebiehajú vždy jednorázovo. Veľmi často ostanem s klientkami v kontakte a dlhodobo riešime ich problém s pleťou, kým ho dotiahneme do úspešného konca. 

3. Sú Slovenky uvedomelé ohľadom starostlivosti o pleť?

Slovenky si postupne uvedomujú potrebu správnej starostlivosti o pleť. Ešte stále sa však vyskytujú prípady, že ženy na Slovensku a v Čechách  sa skôr zameriavajú na maskovanie svojej pleti a jej nedokonalostí, ako na riešenie –  čo pleti chýba a prečo sa tak správa. 

Starostlivosť sa tak posúva na druhú koľaj a je zanedbávaná, čo je okamžite na pleti vidieť. Aj napriek tejto skutočnosti sa veľmi tešíme, že Slovenky si začínajú uvedomovať dôležitosť starostlivosti o pleť. A to nielen tú starostlivosť, ktorú vidieť, ale aj tú, ktorá sa odohráva v hĺbke pleti.   

KONZULTANTKA KIKA Z ANNEMARIE BÖRLIND: Ženy radšej pleť maskujú, ako by mali riešiť jej problémy

4. Aké problémy s pleťou
najčastejšie riešia ? Akú starostlivosť hľadajú?

Zákazníčky, ktoré používajú ANNEMARIE BÖRLIND, hľadajú v prvom rade kvalitu obsiahnutú v prírodnej kozmetike. To je prvým a hlavným faktom rozhodovania sa. Avšak každá žena chce byť krásna čo najdlhšie, ako sa len bude dať. Preto ma vyhľadávajú ženy práve s prosbou o nakombinovanie anti-aging produktov. 

No môžem povedať, že často je to sprevádzané aj inými požiadavkami, ktoré pleť potrebuje. Po ich vyriešení zákazníčky pochopia, že pokožka iba prosila o dávku hydratácie a živín. Čo však naše ctené zákazníčky hľadajú je jedna vec, no to, čo pleť skutočne potrebuje, je vec druhá. Preto svoju prácu milujem, lebo aspoň svojou troškou môžem ženám na Slovensku a v Čechách pomôcť cítiť sa krajšie. 

5. Aké otázky ti najčastejsie chodia do BIO poradne? Nechajú si Slovenky od teba poradit? 

Moje najčastejšie otázky v BIO poradni? Kategorizovala by som ich ako otázky od výmyslu sveta. 😊 Otázky prichádzajú od žien a postupom času aj od mužov. Najčastejšie otázky sú napríklad: Aká línia je pre mňa najvhodnejšia? V akej poradí mám používať produkty? Samozrejme, líšia sa aj od ročného obdobia či počasia. Pri otázke, či si nechajú Slovenky poradiť, sa mi zjavil na tvári jemný úsmev. Ak Slovenky vidia, že sa vyznáte v problematike a cítia, že chcem im skutočne pomôcť, tak jednoznačne ÁNO ☺ 

Dostávam stále viac otázok, predovšetkým v poslednej dobe. Pýtajú sa rôzne otázky a ja s radosťou vysvetľujem. No potom, keď dostanem e-mail „ďakujem za radu, po poradenstve s Vami som si ANNEMARIE BÖRLIND kúpila, som nadmieru spokojná, prípadne mi príde fotka spokojnej zákazníčky s našimi produktmi, na srdci ma zahreje skvelý pocit, že si nechali poradiť.

Chcete si nechať poradiť od beauty konzultantky Kiky?


Napíšte Kike do našej BIO PORADNE a rada vám odporučí vhodnú starostlivosť o vašu pleť.

6. S akou najbizardnejšou otázkou si sa stretla v BIO poradni? Čo ťa najviac zaskočilo?

Na moje prekvapenie, bizardné otázky mi veľmi často nechodia, no výnimky samozrejme potvrdzujú pravidlo. Raz mi jedna klientka napísala, že by veľmi chcela ten najkrajší produkt, aby jej ho kamarátka závidela a myslela si, že jednoducho na to má ☺  A potom sa mi vryla do pamäti jedna klientka, ktorá napísala asi kilometrový e-mail .-) S prosbou o výber vhodnej kozmetiky pre ňu. 

Po otvorení mailu sa mi vyčaril úsmev na tvári, pretože pani veľmi podrobne opísala svoju pleť a dala mi veľké množstvo otázok. Tento mail som si musela vytlačiť a farebnými pastelkami zvýrazniť, čo je čo. Vždy, keď si na túto milú príhodu spomeniem, pousmejem sa a pripomeniem si starú dobrú frázu „ kto sa nič nepýta, nič sa nedozvie.”  

KONZULTANTKA KIKA Z ANNEMARIE BÖRLIND: Ženy radšej pleť maskujú, ako by mali riešiť jej problémy

7. Máš nejaký tip, ako ostať navždy mladá a krásna?

Recept na večnú mladosť sme ešte nenašli 😊 No mojím odporúčaním je vyberať si kozmetiku, ktorá je kvalitná a živá. Často sa my ženy necháme stiahnuť akýmsi trendom a nehľadíme na to, že si vo väčšine prípadov aplikujeme na tvár mŕtvu kozmetiku zloženú z ropy. Neuvedomujeme si, že pleť je tak plná „mikroplastov“ a chemikálií. 

Najdôležitejšie je vybrať si správnu kozmetiku, nakombinovať starostlivosť priamo pre náš typ pleti a začať so starostlivosťou čo najskôr. Mnoho žien sa na mňa obracia s prosbou o pomoc a to vtedy, keď je už problém na svete. Je omnoho ťažšie problémy riešiť  ako ho podchytiť včas a riešiť v predstihu. Týmto spôsobom vieme udržať pleť mladú a krásnu oveľa dlhšie. Jednoduchou odpoveďou na otázku je: PREVENCIA A VČASNÁ STAROSTLIVOSŤ. 

8. Čo by si odkázala Slovenkám?

Slovenkám, Češkám alebo akýmkoľvek ženám by som po mojich skúsenostiach odkázala, nech máte akúkoľvek pokožku, majte sa rady a akceptujte sa presne také, aké ste. Všetko sa dá vyriešiť kvalitnou kozmetikou, no najdôležitejšie je byť v pohode a veci brať s ľahkosťou.

Každá vyrážka sa zahojí, vráska sa vyrovná, no pocit byť sama sebou vo vlastnej koži nenahradí nič na svete. Starajte sa každé ráno a každý večer o svoju pleť s láskou a verte, že sa Vám odvdačí nádherným vzhľadom a samy ju nebudete spoznávať. 


Chcete si nechať poradiť od beauty konzultantky Kiky?


Napíšte Kike do našej BIO PORADNE a rada vám odporučí vhodnú starostlivosť o vašu pleť.