Slávnostné líčenie na vianočné sviatky, ktoré zvládnete aj doma

Slávnostné líčenie na vianočné sviatky, ktoré zvládnete aj doma

23. decembra 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Prípravy na vianočné sviatky vás určite stáli veľa námahy. Ale ako správna žena chcete počas vianočných sviatkov aj zažiariť a cítiť sa výnimočne. Hlavne výnimočne vyzerať a cítiť sa pekná. Preto vám prinášame jednoduchý návod na krásne slávnostné líčenie, ktoré využijete od štedrovečernej večere až po silvester. 

prirodna-dekorativna-kozmetika

Na vianočné sviatky chceme vyzerať inak ako počas bežných dní. Chceme výraznejší make up, žiarivé oči, dokonalú pleť a niektoré z nás túžia vyskúšať aj výrazný rúž. Ale ako to spraviť, aby bolo líčenie vo výsledku krásne a naša tvár naozaj žiarila? Potrebujeme predsa tipy od skúsenej profesionálky!

Slávnostné líčenie s prírodnou kozmetikou Annemarie Börlind

O slávnostné líčenie na vianočné sviatky sme poprosili majiteľku Krištal – Beauty Studio, Martinu Vargovú. Líči exkluzívne s prírodnou kozmetikou Annemarie Börlind a ponúka aj ošetrenie a starostlivosť o pleť s touto bio kozmetikou.

Zadaním bolo, aby na líčenie použila iba produkty značky Annemarie Börlind. Zároveň sme chceli, aby bolo líčenie pre vás jednoduché a vy ste ho hravo zvládli. Ako sa s týmto zadaním Martina popasovala? Ako nás presvedčila už veľakrát, je to skutočná profesionálka. Myslíme, že výsledok určite stojí za to! Ako na to?

Kristal-beauty-studio
Priestory
Krištal – Beauty Studio

TIPY OD PROFESIONÁLA: Ako na slávnostné líčenie, ktoré zvládnete aj doma

  • Vytvorte si na pleti správny podklad

Ošetrenie, výživa a ochrana pleti je základ pred každým líčením. Pleť si vyčistite, tonizujte a posilnite. Martina šikovne použila ako podkladovú bázu intenzívny koncentrát Hydro Booster, ktorý vypĺňa drobné vrásky a dodá pleti žiarivý vzhľad. Je vhodný najmä teraz v zime, keď naša pleť potrebuje najviac hydratácie. Je dokonca vegánsky!

Pod oči použila očný krém AQUANATURE s obsahom kofeínu, ktorý má za úlohu vyplniť drobné vrásky okolo očí a hydratovať.

prirodny-podklad-pod-makeup
Najskôr si na pleti vytvorte podklad
  • Zjednoťte pleť

Keď naša pleť absorbovala krémy, ktorými sme ju vyživili, môžeme prejsť na make up. Martina použila anti-aging make up v odtieni beige . Vklepávala ho do pleti penovou hubkou a nakoniec rozotrela do stratena. Korektor s aplikátorom v odtieni natural naniesla pod oči a na očné viečka, pod lícne kosti v rovine úst, na bradu, nad hornú peru a čelo od koreňa nosa. 

  • Líčenie očí

,,Oči sú najdôležitejšou časťou make-upu, pretože práve oči vedia upútať, ak sú správne nalíčené. Veľa žien sa však očných tieňov bojí a radšej siaha len po maskare a občas linke na oči. Nebojte sa s farbami experimentovať a vyčarte si každý deň iný LOOK”, hovorí Martina, ktorá vybrala z celej palety len 2 očné tiene, aby ste líčenie hravo zvládli aj doma.

Na celú časť viečka nanášame v prvom kroku zvyčajne rozjasňujúci očný tieň – ideálna je matná, ale aj perleťová smotanová, krémová, či rôzne podobné nevtieravé odtiene. Tie nám vytvoria ,,plátno“ pre nanášanie výraznejších farieb. Martina zvolila očný tieň beige, ktorý nanášala malým štetcom od vnútorného kútika oka.

Druhý očný tieň v odtieni plum je farebný, výraznejší a nanáša sa od stredu viečka do vonkajšieho kútika oka. Štetcom pokračujeme aj pri spodnej línii rias, približne od stredu oka. Takto nalíčené oko nám vytvorí opticky hlbší a zmyselný pohľad. Líčenie rozjasníme aplikovaním perleťového očného tieňa beige do vnútorného kútika oka. Akousi ,,bodkou na záver“ je očná linka, ktorá oko efektne orámuje.

Tekutú očnú linku nakreslila na celé horné viečko, od vnútorného kútika až po vonkajší. Vnútorné linky očí prešla ceruzkou black na oči. Na záver naniesla špirálu, ktorá precízne vytvaruje mihalnice. Drobné medzery v obočí vyplnila ceruzkou na obočie v odtieni brown pearl. 

prirodna-dekorativna-kozmetika
Očný makeup
  • Fixácia

Nakoniec  celú tvár zmatnila púdrom transparent, ktorý poskytuje zamatový, žiarivo krásny “finish” celého make upu. Pleť zmatňuje a ochráni niekoľko hodín. 

  • Zdravá farba pleti na záver + lesk na pery

Na zvýraznenie pleťových kontúr použila lícenku v odtieni Coral. Na pery naniesla lesk v odtieni raspberry. 

makeup-s-prirodnou-kozmetikou
Vľavo modelka pred líčením. Vpravo je modelka so slávnostným líčením od Martiny.

Rada od Martiny na záver:  ,,Nebojte sa výraznejších farieb v líčení a experimentujte s nimi. Odtiene by ste si mali vyberať na základe odtieňa dúhovky oka. Ak máte oči modré, najideálnejšie sú tehlové, zlaté a rôzne zemité farby. Podporiť ich taktiež môžete pravidlom ,,tón v tóne“ a siahnuť po rovnakej farbe, akú máte farbu očí. Pre zelené oči sú skvelými odtieňmi ružová, žltá, medená a taktiež fialová farba. A nakoniec hnedé oči, ktoré to majú asi najľahšie. Pri hnedých očiach môžete použiť naozaj ktorúkoľvek farbu. Hnedým očiam napríklad svedčí veľmi fialová farba alebo pre odvážnejšie typy kráľovská modrá farba.“

Páči sa vám tento makeup? Ak si predsa len netrúfate,  môžete sa k Martine aj objednať. Rada vyčarí tento krásny makeup aj na vašej tvári. Kontakt nájdete pod článkom.

KONTAKT

KRIŠTAL Beauty studio, Rožňava

Mgr. Martina Vargová

ponuka ošetrení a produktov ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS

Tel.č.: 0915 871 415 

E-mail: kristal.kozmetika@gmail.com 

FACEBOOK: KRIŠTAL – BEAUTY STUDIO