Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

22. októbra 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Sú lahodné a plné výživných látok. Poďakuje sa ti za ne nielen tvoje zdravie, ale aj tvoja krása. Ktoré superpotraviny by si mala zaradiť aj do svojho beauty jedálnička?

Za superpotraviny označujeme rôzne bobule, semiačka, exotické ovocie či byliny. Všeobecne povedané sú to suroviny rastlinného pôvodu, ktoré sú prospešné pre naše zdravie, a to vďaka svojmu vysokému obsahu výživných látok – ako sú vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty, enzýmy – a naproti tomu nízkemu obsahu cukru. Je dokázané, že majú protizápalové a posilňujúce účinky, pôsobia ako prevencia, podporujú imunitu. Vďaka superpotravinám sa jednoducho cítime viac fit, vitálnejšie a má z nich osoh aj naša pokožka, nechty či vlasy.

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

Najznámejšou superpotravinou v našich zemepisných šírkach je čučoriedka, bohatá na antioxidanty, a tiež rakytník. No v ostatných rokoch je na našom trhu oveľa viac dostupnejších superpotravín a slovíčka ako goji, moringa, acai sú už  bežnou súčasťou nášho slovníka.

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

Najčastejšie sa konzumujú ako potraviny v šalátoch či smoothies alebo iných jedlách, či ako výživové doplnky, no čoraz väčšej popularite sa superpotraviny tešia aj v kozmetike. 

Práve vďaka ich superschopnostiam ich využívame v našich produktoch certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND. Toto sú tie najbežnejšie, ktorých účinky na pleti môžeš pocítiť:

Rakytník rešetliakový

Táto superpotravina je známa predovšetkým vďaka neobvykle vysokému obsahu vitamínu C. Okrem toho sa v ňom nachádza aj množstvo minerálov a stopových prvkov a nenasýtené mastné kyseliny. Rakytník v našich kozmetických prípravkoch posilňuje imunitný systém pleti a zvyšuje účinnosť ďalších aktívnych látok. Je neoddeliteľnou súčasťou napríklad našej VITAMÍNOVÁ DUO MASKA, kde má funkciou chrániť pleť pred predčasným starnutím.

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

ACAI

Bobule pôvodom z Amazónie sú súčasťou jedálnička tamojších pôvodných obyvateľov už stáročia. Bobule acai sa pomerne rýchlo kazia, preto sú zvyčajne dostupné vo forme prášku, kapsúl, tabliet alebo džúsu. V Brazílii je acai skutočná pochúťka, v takom Rio De Janeiro natrafíte na každom kroku na stánok, kde si môžete kúpiť acai smoothies, zmrzlinu či jogurt. Z čerstvých bobúľ. A je to skutočne delikatesa!

Delikatesou sú aj účinky týchto bobuliek na pleti. Obsahujú totiž vysoký obsah vápnika a polyfenolu. Acai poskytuje bunkám ochranu, pôsobí proti zápalom, prekrvuje a osviežuje. Účinky tohto superovocia môžeš pocítiť na svojej pleti pri používaní beauty koncentrátu VITAMIN ENERGIZER alebo aplikovaní spomínanej VITAMIN DUO MASKY.

Kustovnica čínska alebo goji

Malé červené bobuľky kustovnice čínskej sa používajú v tradičnej čínskej medicíne, respektíve extrakt z nich. Obsahujú veľa rozmanitých aminokyselín, minerálov a stopových prvkov. Postarajú sa o regeneráciu očí a kože. V intenzívnom koncentráte VITAMIN ENERGIZER spolu s ďalším superovocím – acai a rakytníkom rešetliakovým – bojujú proti unavenej a mdlej pleti.

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

Morské riasy

Tieto morské rastliny sú čarovnou anti-agingovou zbraňou. Životne dôležité látky obsiahnuté v červených, hnedých a zelených riasach podporujú metabolické a regeneračné procesy v tele a dodávajú pokožke energiu a vlhkosť. Okrem toho zabraňujú poškodeniam vplyvom slnečného žiarenia (pigmentácii a vráskam). Riasy sa často užívajú ako doplnky výživy v podobe prášku či tabliet alebo sú súčasťou ázijskej kuchyne v podobe sushi, ako ingrediencia polievok či šalátov.

Riasy sú úžasnou aktívnou látkou aj v kozmetike.  ANNEMARIE BÖRLIND používa vo svojich kozmetických produktoch celkom 14 rôznych druhov rias, napríklad v sérach Anti-pollution sú dokonca hlavnou aktívnou látkou.

Avokádo

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

Mimoriadne obľúbené ovocie zo Strednej Ameriky ľudia milujú nielen pre jeho maslovú chuť a využiteľnosť v gastronómii, ale aj pre jeho vysoký obsah rozličných živín – vitamínov A,D, E a K, karotenoidov, biotínu, kyseliny listovej, vápnika,vlákniny či zdravých nenasýtených tukov. Avokádo nielenže znižuje hladinu cholesterolu, ale má aj upokojujúci a protizápalový účinok na pokožku. Je teda vynikajúcou zložkou pre citlivú pleť. Okrem toho posilňuje ochrannú bariéru pokožky a dokáže mimoriadne účinne spevňovať pleť. Túto superpotravinu nájdete napríklad v Hydratačnom nočnom kréme AQUANATURE System Hydro od ANNEMARIE BÖRLIND.

Prečo sú superpotraviny SUPER pre tvoju pleť?

TIP Henriety Martinkovej (37), expertky na prírodnú kozmetiku a beauty špecialistky  pre ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ

Pri výbere ingrediencií do našich kozmetických produktoch venujeme mimoriadnu pozornosť pôvodu, spôsobu pestovania a kvalite surovín. Kontrolujeme či pochádza z organicky kontrolovaných pestovateľstiev, či neboli geneticky upravované a či sa pestovali bez použitia pesticídov či umelých hnojív. Je to mimoriadne dôležité predovšetkým pri exotických plodinách. Myslím si, že rovnakú pozornosť by sme mali venovať aj pôvodu, spôsobu pestovania a kvalite ostatných surovín či potravín – tým, ktoré dávame nielen na seba ako kozmetiku, ale aj do seba ako potraviny. Nie nadarmo sa hovorí, že sme to, čo jeme.”