60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

6. októbra 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Koľko ocenení už získala naša certifikovaná prírodná kozmetika? Aký kozmetický prípravok z našej dielne sa považuje za najinovatívnejší? Čo sa pestuje v našej záhrade v Čiernom lese? Na tieto a ďalšie otázky sa dozviete odpoveď v piatej časti našej série blogov „60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli”.

Dostávame množstvo nadšených reakcií od zákazníkov a zákazníčiek z celého sveta, ktorí oceňujú naše rozhodnutie pri výrobe kozmetiky kráčať po ceste udržateľnosti, ekológie a úcty k prírode i k človeku. V tomto článku sa dozviete nielen o medzinárodných a národných oceneniach a certifikátoch, ktoré sme za svoje dlhoročné úsilie získali. Ale necháme vás nahliadnuť aj do našich spoločensko-ekologických projektov, ktorými sa snažíme nielen získať prvotriedne suroviny pre krásu vašej pokožky, ale zároveň robiť z tohto sveta lepšie miesto.

FAKT č. 41

Prírodné oleje

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť
Prírodné oleje

V našich kozmetických prípravkoch používame 23 rozličných prírodných olejov. Mnohé tieto oleje získavame prostredníctvom fair-trade projektov po celom svete. Nájdete v nich napríklad vzácny olej Nara z Afriky či olej z himalájskych čerešieň z Nepálu alebo jojobový olej z Namíbie. Prírodné oleje poskytujú pokožke ochranu proti strate vlhkosti, vďaka čomu ostáva pružná.

FAKT č. 42

Ocenenie za inovácie

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

Za naše inovatívne prírodné kozmetické produkty a firemnú politiku dodržiavajúcu ekologické a etické princípy sme už získali vyše 140 rozličných ocenení, vyznamenaní a certifikátov.

Sme mimoriadne hrdí najmä na ocenenie za inovatívnosť, ktorú sme získali v roku 2018 v Nemecku, konkrétne za výskum a využitie kmeňových buniek Schwarzwaldskej ruže. Výťažok z tejto unikátnej rastliny sa prvýkrát použil v Revitalizačnom dennom kréme línie ENERGYNATURE, ktorého účinky porotu presvedčili a našu spoločnosť označili za „priekopnícku”.

FAKT č. 43

Najčastejšie ocenenia

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť
Les Victoires de la Beauté

Najväčší počet ocenení, ktoré máme na svojom konte, je prestížne francúzske ocenenie „Les Victoires de la Beauté“. Získalo ho celkovo osem kozmetických prípravkov značky ANNEMARIE BÖRLIND. O tomto ocenení pritom rozhodujú predovšetkým spotrebitelia, ktorí produkty hodnotia v neutrálnom prostredí, len na základe kvality a účinkov, pričom netušia o aký produkt či značku konkrétne ide.

O to viac pre nás toto ocenenie znamená. Naposledy bolo udelené Ochrannému pleťovému oleju 3 v 1 prv, než sme ho oficiálne uviedli na trh.

FAKT č. 44

ÖKO-Test

Produkty ANNEMARIE BÖRLIND získali vyše 40-krát prestížne hodnotenie „VEĽMI DOBRÉ” v nezávislom nemeckom spotrebiteľskom teste ÖKO-Test.Výrobky v testovaní nemeckého časopisu pre spotrebiteľov, založeného v roku 1985, sú pravidelne testované z hľadiska účinkov, vplyvu na životné prostredie, sociálneho a ekonomického aspektu, rovnako či neobsahujú toxické alebo inak zdraviu škodlivé látky. Pri výrobkoch, ktoré uspeli v teste Öko-Test, sa uvádzajú dva stupne hodnotenie: „gut” (dobrý) a „sehr gut“ (veľmi dobrý). Toto ocenenie získal napríklad náš Chladiaci gél po opaľovaní či balzam na pery so SPF20, ktorý poskytuje ochranu pred UV žiarením perám a ďalším citlivým oblastiam.

FAKT č. 45

Dizajnová pečať

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

Kartónové obaly našich kozmetických prípravkov sú zapečatené pečaťou kvality. Táto pečať uvádza najdôležitejšie informácie o značke a získala za svoj dizajn ocenenie German Design Award. Pečať v minimalistickom dizajne zaujala porotu vyčerpávajúcimi informáciami a podčiarkuje imidž značky ANNEMARIE BÖRLIND. Na pečati sú uvedené nasledujúce informácie:

  • efektívna prírodná kozmetika
  • organické rastlinné výťažky
  • naša vlastná termálna voda
  • účinnosť potvrdená
  • bez živočíšnych výťažkov
  • vyrobená v Čiernom lese
  • od roku 1959

FAKT č. 46

Certifikát CSE

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

Od roku 2012 je naša spoločnosť Börlind držiteľom pečate za udržateľnosť CSE (Certified Suistainable Economics – Certifikovaná Udržateľná Ekonomika). Kritéria na udelenie tejto certifikácie sú pritom oveľa prísnejšie než štandardné kritéria bežných certifikátov prírodnej kozmetiky. Posudzujú a hodnotia sa nielen naše kozmetické výrobky, ale celá spoločnosť a náš spoločensko-ekologický postoj.

FAKT č. 47

Ochrana životného prostredia

Pri výrobe našich kozmetických prípravkov sa usilujeme zanechávať po sebe čo najmenšiu uhlíkovú stopu. Sme účastníkmi programu na ochranu podnebia Climate Partner a emisie skleníkových plynov z našej výroby kompenzujeme podporou rozličných ekologických projektov, napríklad projektom „Čistá pitná voda v Kambodži”. Viac informácii o týchto našich aktivitách nájdete TU: https://fpm.climatepartner.com/project/details/1061/de

FAKT č. 48

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

Podporujeme početné spoločensko-ekologické projekty na celom svete. Väčšinu prírodných surovín získavame fair-trade spôsobom, napríklad aloe vera vďaka projektu na podporu miestnych farmárov v Guatemale, jojobový olej, ktorého zber poskytuje prácu ženám v Namíbii či olej z himalájskej čerešne v Nepále a mnohé ďalšie. Prostredníctvom týchto projektov dbáme o to, aby naše suroviny boli vo vynikajúcej kvalite, a aby mali zároveň miestni obyvatelia férové pracovné podmienky a dostávali primeranú mzdu. Je pre nás dôležité, aby naše kozmetické výrobky boli na prírodnom základe a zároveň sme ich vyrábali zodpovedným a udržateľným spôsobom. Pri výbere dodávateľov surovín venujeme pozornosť nielen tomu, aby tieto suroviny boli získavané a dodávané ekologicky a eticky, ale aby sa pri tom nezneužívala detská práca a zamestnanci neboli vykorisťovaní.

FAKT č. 49

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

Kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND nájdete nielen v bio obchodoch, lekárňach či v e-shopoch, ale aj ako súčasť SPA procedúr v beauty salónoch a na estetických klinikách po celom Slovensku. Sú spojené so špeciálnymi masážami a rozličnými liečebnými technikami a prinášajú viditeľnú krásu pre každý typ pleti. Pozrite si našu interaktívnu mapku a nájdite si kliniku či salón, kde môžete zažiť jedinečné spojenie našej kozmetiky s masážnymi a skrášľujúcimi procedúrami.

FAKT č. 50

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 5. časť

V okolí sídla našej spoločnosti v Čiernom lese v Nemecku sa rozprestiera rozľahlá kvetinová a bylinková záhrada. V tejto záhrade však nepestujeme a nezbierame žiadne suroviny, symbolizuje jednotlivé prísady našich produktov a hovorí o tom, že kozmetika rastie v záhrade. Záhrada slúži aj ako oáza relaxu pre našich zamestnancov, ktorí sa tu stretávajú alebo si doprajú obedňajší piknik.

Dočítali ste sa v tomto článku zaujímavosti, ktoré ste doposiaľ o našej kozmetike nevedeli? Môžete sa tešiť aj na poslednú, záverečnú časť našej blogovej série.