60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 4. časť

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 4. časť

28. augusta 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Koľko rozličných druhov morských rias používame v našich produktoch? Aké inovácie a patenty sme priviedli do kozmetického sveta? Na tieto a ďalšie otázky sa dozviete odpoveď vo štvrtej časti našej série blogov „60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli”.


Vývoj produktov prírodnej kozmetiky je veľmi náročný. V porovnaní s konvenčnou kozmetikou, proporcia rastlinných surovín, ktoré sú nám dostupné je len 10%. Ale náš výskum už niekoľkokrát potvrdil ich inovatívnu silu. Napríklad existujú ingrediencie, ktoré sa používajú výlučne v produktoch ANNEMARIE BÖRLIND. Pozrite sa do výskumného sveta Börlindu a zoznámte sa s prelomovými úspechmi a svetovými inováciami, ktoré sme získali.

FAKT Č. 31:

Potvrdená účinnosť

Prírodná kozmetika - 60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 4. časť - prírodné zložky

Účinnosť a pleťová kompatibilita všetkých produktov našej kozmetickej značky ANNEMARIE BÖRLIND je vedecky dokázaná v nezávislých skúšobných ústavov pomocou moderných analytických metód. Kvalita našich produktov navyše býva pravidelne preverovaná aj rozličnými nezávislými spotrebiteľskými testami a sme mimoriadne pyšní na to, že boli doposiaľ vyše 40-krát ohodnotené stupňom „veľmi dobré” v prísnych a prestížnych nemeckých spotrebiteľských testoch Stiftung Warentest a Öko-Test.

FAKT Č. 32:

Škodlivé mikroplasty

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-peelingy

Striktne odmietame v našich kozmetických prípravkoch používanie mikroplastov a tiež plasty v tekutom skupenstve ako sú akryláty. Namiesto mikroplastov používame v našich peelingoch napríklad gulôčky z jojobového vosku, morskú soľ, bambusový extrakt alebo enzýmy. Tieto alternatívy na rozdiel od mikroplastov neškodia našej pokožke ani životnému prostrediu. Vďaka prítomnosť jojobového vosku v našich prípravkoch sa nielenže zaobídeme bez mikroplastov, ktoré ubližujú životnému prostrediu, ale vlastne robíme presný opak – nášmu svetu pomáhame.

Podporujeme tým totiž náš sociálny projekt Jojoba pre Namíbiu, pretože túto dôležitú ingredienciu tu pestujú a zbierajú miestne ženy, ktoré si vďaka tomu dokážu zarobiť na živobytie a zabezpečiť vzdelanie pre svoje deti. Prispieť svojou troškou do mlyna môžete aj vy. Voľba je na vás. Odporúčame vám webovú stránku medzinárodnej kampane proti plaste v kozmetike www.beatthemicrobeat.org, kde nájdete kozmetické značky a ich produkty, ktoré sú bez mikroplastov. Nájdete tam aj našu prírodnú kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND.

FAKT Č. 33:

Používanie palmového oleja z udržateľných zdrojov

Áno, niektoré z našich produktov obsahujú palmový olej, derivát z palmy olejnej, avšak tento pochádza výlučne z rastlín z certifikovaného palmového oleja, pestovaných udržateľným spôsobom z plantáží certifikovaných Organizáciou Roundtable on Sustainable Palm Oil. Táto organizácia vznikla v roku 2004 na základe viacerých neštátnych organizácií o životnom prostredí zaoberajúcich sa environmentálnym vplyvom palmového oleja. Organizácia určila medzinárodné štandardy používania palmového oleja. Naša spoločnosť Börlind tiež patrí do nemeckého fóra výrobcov palmového oleja udržateľným spôsobom FONAP. Palmový olej je bežnou prísadou v prírodnej kozmetike a v iných produktoch, kde sa používa ako prírodný konzervant a stabilizátor.

Prečo je používanie palmového oleja sporné?

Palmový olej je rastlinný olej, ktorý je extrahovaný z oplodia palmy olejnej. Patrí medzi najčastejšie používané rastlinné oleje a je súčasťou rozličných produktov každodennej spotreby od potravín až po kozmetiku. Vysoký dopyt po tomto oleji však v uplynulých rokoch viedol k neregulovanému ilegálnemu vyrúbavaniu, vypaľovaniu a drancovaniu veľkých území dažďových pralesov a úhynu množstve zvierat, ktoré sa kvôli tomu ocitli na pokraji vyhynutia. Preto sa začalo nahlas hovoriť o potrebe striktnej regulácie výroby a používania palmového oleja a necertifikovaný palmový olej vo výrobkoch musí byť považovaný za sporný.

FAKT Č. 34:

Ceramidy v kozmetike

Naša spoločnosť Börlind je prvým výrobcom prírodnej kozmetiky na svete, ktorý začal používať vo svojich prípravkoch rastlinné ceramidy podobné tým v ľudskej koži. V roku 1997 naši vedci, ktorí sa zaoberajú vývojom technológií emulzií, prišli s prelomovým objavom týchto pleti podobných ceramidov. Ceramidy sú zodpovedné za odolnosť kože a jej schopnosť zadržiavať vlhkosť. Obsahujú ich napríklad naše produkty: Intenzívne ošetrujúce kapsule a NATUPERFECT Anti-pigmentové & Bieliace Fluid.

FAKT Č. 35:

Čistota

Prírodná kozmetika - 60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 4. časť - prírodné zložky

Geneticky modifikované rastliny, syntetické farbivá, parabény, silikóny a deriváty minerálnych olejov ako napríklad parafíny či PEG? To sú látky, ktoré sme od samého začiatku striktne odmietli používať vo svojich kozmetických výrobkoch. Preto je naša kozmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND garanciou čistoty a vysokej kvality kozmetických produktov a tiež toho, že pri ich výrobe chránime životné prostredie. Základom našich prípravkov sú prírodné oleje a rastlinné výťažky podobné látkam v ľudskej koži, a práve z tohto dôvodu sú naše produkty veľmi dobre tolerované a vhodné aj pre pleť s výnimočnými potrebami.

FAKT Č. 36:

Žiadne PEG

Sme jedným z prvých výrobcov prírodnej kozmetiky, ktorí nepoužívajú v šampónoch tenzidy (povrchovo aktívne látky, ktoré čistia, odmasťujú a penia) s obsahom PEG. Tie totiž zvyšujú priepustnosť kože, a tým umožňujú lepšiu absorpciu produktu, ale zároveň sú považované za karcinogén a môžu byť rizikové pre nervový systém človeka. Ako tenzidy, zvlhčovadlá a emulgátory v našej kozmetike používame len prírodné suroviny z rastlinných alebo biotechnologických zdrojov.

FAKT Č. 37:

Inovácie

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-ochranny-pletovy-olej

Sme hrdí na to, že sme vynašli svetovú inováciu vo sfére ochrany kože proti škodlivému modrému žiareniu. Sme totiž prvým výrobcom prírodnej kozmetiky na svete, ktorý na trh uviedol prípravok so schopnosťou chrániť kožu pred škodlivým modrým žiarením zo smartfónov, tabletov, počítačov, televízorov alebo z osvetlenia.
Týmto produktom je náš inovatívny Ochranný pleťový olej 3v1

Vegánsky Ochranný pleťový olej 3v1 má trojaký účinok: pôsobí ako ochrana proti škodlivému modrému žiareniu, chráni pleť proti starnutiu a chráni pleť proti voľným radikálom. Modré žiarenie, známe aj ako HEV lúče poškodzuje bunky a prispieva k starnutiu pokožky. Naši vedci v boji proti tomuto fenoménu dnešnej modernej doby vyvinuli inovatívny ochranný filter proti modrému žiareniu z aksamietnice. Ľahká textúra tohto suchého oleja sa rýchlo vstrebáva a zanecháva pokožku zamatovo hebkú a chránenú.

FAKT Č. 38:

Ruža z Čierneho lesa

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-starostlivost-o-plet-energynature

Ochranný pleťový olej však nie je jedinou inováciou v kozmetickom priemysle. Pestujeme špeciálne ruže z Čierneho lesa, u ktorých sa preukázali výnimočné účinky na pokožku. Máme vlastný výskum „kmeňových buniek z ruže z Čierneho lesa” a sme pestovateľom a producentom tejto suroviny. Extrakt z ruže z Čierneho lesa sa používa výlučne v produktoch ANNEMARIE BÖRLIND. Prvýkrát sme túto ingredienciu použili ako prísadu do denného krému v produktovej rade ENERGYNATURE SYSTEM PRE-AGIGN, ktorá je určená na starostlivosť o mladú pleť. Tento denný krém vďaka tejto špeciálnej aktívnej látke získal viacero ocenení, napríklad v roku 2018 cenu German Innovation Award.

FAKT Č. 39:

Náš patent

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-starostlivost-o-plet-ll-regeneration

V roku 1974 sme uviedli na trh prelomovú systémovú starostlivosť o suchú pleť okolo 30- tky LL REGENERATION. Táto produktová línia obsahuje inovatívny LL biokomplex aktívnych prírodných látok, špeciálne vyvinutý a testovaný v našich Börlindských laboratóriách, ktorý sme si pre jeho účinnosť dali v roku 2016 patentovať. Kombinácia vzácnych prírodných látok podporuje regeneráciu a dokázalo sa, že stimuluje obnovu kožných buniek a účinne tak bojuje proti starnutiu.

FAKT Č. 40:

Rozmanitosť morských rias

Prírodná kozmetika - 60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 4. časť - prírodné zložky

V produktoch našej certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND používame ako aktívne účinné ingrediencie vyše 14 rôznych druhov rias a morských rastlín. Morské riasy majú rozličné tvary a farby a rozmanitosť ich účinkov z nich robí mimoriadne atraktívny predmet vedeckého výskumu na poli prírodnej kozmetiky. V prípravkoch sa využívajú ako konzervanty, zvlhčovadlá a ako transportéry aktívnych ingrediencií. Dokážu napríklad zmierňovať starnutie a pod.

Dočítali ste sa v tomto článku zaujímavosti, ktoré ste doposiaľ o našej kozmetike nevedeli? V ďalších častiach sa ešte dozviete, čo všetko pestujeme v našej vlastnej kvetinovej a bylinkovej záhrade a koľko kozmetických ocenení sme získali.