PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu

16. augusta 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Prezradíme vám, ktoré prírodné ingrediencie vám zaručene pomôžu zvíťaziť vo vašom boji proti vráskam, pigmentovým škvrnám a ďalším prejavom starnutia.


Pred vyše 10 rokmi existovalo len niekoľko alternatív ku konvenčnej protivráskovej starostlivosti. Certifikovaná prírodná kozmetika však onedlho dobehla, ba dokonca predbehla tú konvenčnú – nielen, čo sa týka účinných ingrediencií, vyspelosti výskumu a širokého výberu sortimentu. Kedysi panoval predsudok, že len čisto prírodné ingrediencie nedokážu robiť také divy s vráskami, poškodenými kožnými bunkami či zvädnutými kontúrami alebo dehydratáciou pleti. Našťastie je tento predsudok už vyvrátený. Ba naopak, aj v konvenčnej kozmetike sa v poslednej dobe začali používať aktívne prírodné ingrediencie s protivráskovým účinkom, napríklad bio-peptidy, pretože sa ukázalo, že sú oveľa účinnejšie než ich syntetické napodobeniny. A tak anti-agingová pleťová starostlivosť z prírody aktuálne udáva v kozmetickom svete trendy – áno a diktuje aj tej konvenčnej.

Skrytý potenciál rastlín a ich využitie pre ľudskú pokožku neustále skúma špeciálne oddelenie vedy a výskumu v našich vlastných Börlindských laboratóriách v Čiernom lese. Skúmame tradičné liečivé rastliny, ktorých účinky sú známe od počiatku ľudstva, ale aj novo objavené rastlinné druhy a odhaľujeme, či majú potenciál omladiť ľudskú pokožku. Skúmame nielen jednotlivé rastliny a ich zložky, ale aj rozličné kombinácie výťažkov z týchto rastlín v rôznych pomeroch, aby sme tak dosiahli optimálne účinky a vyťažili z ich potenciálu v našich kozmetických prípravkoch čo najviac. Riaditeľka nášho výskumu a vývoja, Guylaine Le Loarer, vám predstaví 5 aktívnych prírodných ingrediencií, ktoré účinne bojujú proti starnutiu pleti.

1. SEČUÁNSKE KORENIE – PRÍRODNÝ BOTOX

Červenkasté zrnká sečuánskeho korenia sa získavajú z čínskej dreviny zantoxyl. Milovníci ázijskej kuchyne toto korenie milujú kvôli jeho sviežej aróme, pričom na jazyku a perách zanecháva jemne znecitlivejúci efekt. „Práve kvôli tomuto „anestetickému” účinku je toto korenie také zaujímavé aj pre kozmetický priemysel,” vysvetľuje vedkyňa Guylaine Le Loarer. „Uvoľňuje totiž tvárové svalstvo a pôsobí na vrásky podobne ako botox, ale bez jeho negatívnych vedľajších účinkov.”

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu
Sečuánske korenie v antiaging kozmetike

KDE HO NÁJDETE:

V produktovej línii Naturoyale System Biolifting, konkrétne v kozmetických prípravkoch na očné okolie a pery. Sečuánske korenie v nich redukuje vrásky okolo úst a očí, v produkte Anti-Aging Revitalizér zase pôsobí na mimické vrásky.

2. ZELENÁ RIASA – TOP PRE VYPNUTÚ PLEŤ 

Špeciálny druh zelenej riasy, nazývaný aj Enteromorpha compressa, je jedným zo 14 druhov rias, ktoré využívame v našej prírodnej kozmetike Annemarie Börlind. Čím je táto riasa výnimočná, keď hovoríme o starnutí? „Extrakt z tejto zelenej riasy vkladáme do gélovej látky, extrahovanej z peruánskeho stromu tara (Tara spinosa). Kombináciou týchto dvoch rastlinných zložiek vytvoríme účinný komplex – tzv. 3D matricu – proti starnutiu, ktorý stimuluje v koži tvorbu kolagénu a nepretržite ju zvlhčuje, pretože sa postupne uvoľňuje do pokožky.

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu
Zelené riasy ako anti-aging pomocník

KDE JU NÁJDETE:

Napríklad v produktovej línii System Absolute Anti-aging. Postará sa o hladšiu, pevnejšiu, vyhladenú a hydratovanú pokožku.

3. TIGRIA TRÁVA – TAJOMSTVO OVERENÉ STÁROČIAMI

Tigria tráva, známa pod názvom Centella asiatica, je už stáročia známa v ajurvédskej, čínskej a thajskej medicíne, ako liečivá rastlina. Za svoje meno vďačí legende, podľa ktorej sa v nej váľajú zranené tigre, aby sa tak vyliečili. Výťažky z tejto rastliny majú dezinfekčný a protizápalový účinok. V posledných rokoch sa však tigria tráva dostáva do centra pozornosti kozmetického priemyslu aj vďaka svojim protivráskovým účinkom. „Kozmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND bola jednou z prvých na svete, ktorá začala využívať anti-agingový potenciál tejto rastliny vo svojej pleťovej starostlivosti,” hovorí vedkyňa Guylaine Le Loarer.

„V našich produktoch používame rastliny pôvodom z Madagaskaru, kde ich získavame prostredníctvom vlastného fair-trade projektu. Nielen, že tak získavame vzácnu rastlinnú ingredienciu s vedecky dokázanou účinnosťou, ale navyše má jej pestovanie aj spoločenský rozmer.”

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu
Tigria tráva, ktorá sa dáva do antiaging kozmetiky

KDE JU NÁJDETE:

Napríklad v prírodnom sére pre zrelú pleť okolo 50-tky, NATUROYALE Lifting Serum.

4. PROTEOLEA® – NAJLEPŠÍ REŠTART PRE BUNKY

Pod názvom Proteolea® sa ukrýva patentovaný komplex účinných aktívnych prírodných ingrediencií – výťažok z olivových listov, extrakt z čínskej datle (jujuba) a prírodné polyméry cukrovej fruktózy „levan”. Účinný prírodný komplex Proteolea® je založený na objave degradácie bunkových proteínov, ktorý získal v roku 2004 Nobelovu cenu. „Táto unikátna kombinácia ingrediencií v produktoch pleťovej starostlivosti podporuje rozklad proteínov v kožných bunkách, teda prirodzený čistiaci systém, podporuje odolnosť kože proti stresu a má anti-agingový efekt,” objasňuje vedkyňa Le Loarer. „Škodlivý bunkový odpad sa lepšie rozloží a odplaví, posilní sa obrana pokožky proti voľným radikálom,” dodáva.

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu

KDE JU NÁJDETE:

Účinná látka Proteolea® sa nachádza napríklad v našom produkte NATUREPAIR Detox & DNA-Repair Fluid, kde regeneruje unavenú, poškodenú pokožku a vracia ju späť do života.

5. MORSKÝ NARCIS – BOJOVNÍK PROTI PIGMENTOVÝM ŠKVRNÁM

Nečudo, že táto rastlinka je chráneným druhom. Darí sa jej iba v niekoľkých stredomorských oblastiach a na bretónskych ostrovoch Houat a Hoëdic. Morský narcis je nielenže pôvabný sám o sebe, ale robí takou aj našu pokožku. „Keďže ide o chránený druh a našou zásadou je vyrábať účinnú prírodnú kozmetiku s úctou k prírode, extrakt z morského narcisu získavame z rastlín, ktoré sami vypestujeme v skleníku,” vysvetľuje Le Loarer. A čím je táto rastlinka výnimočná pre kozmetiku? Obsahuje účinné látky, ktoré dokážu redukovať pigmentové škvrny a rozjasňovať ich.

PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu

KDE HO NÁJDETE:

Výťažok z morského narcisu obsahuje napríklad denný a nočný krém prémiovej prírodnej pleťovej starostlivosti NATUROYALE System Biolifting pre náročnú zrelú pleť.


PÄŤ najúčinnejších prírodných bojovníkov proti stárnutiu

TIP Henriety Martinkovej (37), expertky pre prírodnú kozmetiku a beauty špecialistky  pre ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ

„ Všetky anti-aging prísady obsiahnutné v produktoch ANNEMARIE BÖRLIND sú premyslene navrhnuté ako unikátny softwér pre pleť, kde každý proces v pleti a každá účinná látka má svoj osobitý význam a výsledný pozitívny efekt pre pleť. Je úžasné sledovať ako sa pleť rýchlo mení, mladne a regeneruje. Je veľmi dôležité zachovať všetky kroky starostlivosti od čistenia, tonizácie (resp. aplikácie séra), po aplikáciu denného, nočného, či očného krému. Všetky kroky na sebe stavajú ako tehly domu a navzájom podporujú a posilňujú svoje účinky. Líniu Naturoyale Biolifting považujem za vedecké dielo prírody a na poličke by nemala chýbať každej zrelej dáme, ktorej záleží na svojom zovňajšku.” Videla som už mnoho žien pred používaním a po používaní línie NATUROYALE BIOLIFTING a úprimne poviem, že boli prípady, kedy som sama nemohla uveriť, aké skvelé a omladzujúce účinky môže mať samotná príroda. Medzi mojich osobných favoritov anti-aging produktov zaraďujem Anti-aging masku, System Absolute očný krém, Anti-aging koncentrát a Hyalurónové očné obklady.“