60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 3. časť

60. vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 3. časť

8. augusta 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Koľko fľaštičiek, túb a škatuliek ročne vyprodukujeme? Do koľkých krajín sveta dovážame naše kozmetické výrobky? Na tieto a ďalšie otázky sa dozviete odpovede v tretej časti našej série blogov „60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli”.


FAKT Č. 21:

Export

Kozmetické prípravky našej certifikovanej prírodnej kozmetiky sú v dnešnej dobe dostupné vo vyše 30 krajinách sveta. Kozmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty už tak nie je tajomstvom krásnej pokožky, ktorého benefity si užívajú len nemecké ženy a muži či obyvatelia okolitých krajín. Okrem hlavného európskeho trhu sú našimi dôležitými trhmi napríklad Ázia či severná Amerika. Naše produkty tak nájdete napríklad v New Yorku, Tokiu či Miláne.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-30-krajin-sveta

FAKT Č. 22:

Zamestnanci

Naša spoločnosť Börlind má v súčasnosti 221 zamestnancov, toto číslo však neustále rastie spolu s konštantným rastom značky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty. Kým v roku 1959 to bola prevádzka s troma ľuďmi, dnes sme stredne veľká firma s celosvetovým pôsobením.

FAKT Č. 23:

Pomer žien

U nás v Börlinde dominujú medzi zamestnancami najmä ženy, tvoria až 77%. Mnohé z nich sú mamičky, ktoré pracujú na čiastočný úväzok a sú dôkazom toho, že áno, materstvo sa dá skĺbiť so zamestnaním.

FAKT Č. 24:

Lojalita

Ako dlho u nás naši zamestnanci pracujú? Priemerná dĺžka pracovného pomeru v Börlinde je 10,5 roka. Toto číslo je dôkazom našej snahy byť zodpovední nielen voči prírode, ale aj voči človeku, a teda aj k našim zamestnancom. Usilujeme sa ich oceňovať, motivovať a pociťujeme voči nim zodpovednosť. Sme rodinná firma, na našom čele je v súčasnosti tretia generácia našej rodiny, a rodinné hodnoty odjakživa formovali aj naše firemné hodnoty a tiež náš podnikateľský sebaobraz.

FAKT Č. 25:

Produkcia

Každý rok naše kozmetické prípravky naplníme a zabalíme do 7 miliónov fliaš, túb či kelímkov. Máme dve plne automatické linky na plnenie a balenie do túb, dve plne automatické linky na plnenie a balenie do fľaštičiek a systém na kelímky. Každé z týchto zariadení ovláda päť zamestnancov. Neodmysliteľnou súčasťou ich pracovnej náplne sú školenia o hygiene a inštruktáže. Okrem zamestnancov, ktorí pracujú s týmito strojmi, máme štyroch mechanikov, ktorí sa starajú, aby stroje fungovali tak, ako majú.

FAKT Č. 26:

Množstvá

Výroba všetkých našich kozmetických produktov je rozdelená do približne 2000 šarží alebo várok. Celkovo vyprodukujeme približne 475 000 kilogramov. Každá produktová séria musí byť označená svojim vlastným číslom šarže.

Čo sú výrobné šarže? 

Šarže sú množstvá jedného produktu, ktoré sú vyprodukované v rámci jedného výrobného cyklu a majú tak identické charakteristiky čo sa týka dátumu produkcie (spotreby) a kvality.

FAKT Č. 27:

Preprava

Börlind každodenne vyexpeduje približne 500 objednávok, to znamená asi 1000 škatúľ denne, ktoré sa vydajú prepravnou spoločnosťou na cestu k našim obchodným partnerom. V spôsobe prepravy sa tiež odráža naša snaha o udržateľnosť. Pri exporte sa snažíme aj o administratívu v elektronickej a nie papierovej forme, čo šetrí čas a je tiež priateľskejšie k životnému prostrediu.

FAKT Č. 28:

Masa

Masa je tekutina alebo krémovitá hmota či krém, ktorým sa plní príslušná nádoba. Pripravená masa, zmiešaná vo veľkých nerezových nádobách, sa neplní ihneď do fliaš či túb, ale najprv sa drží 48 hodín v prísne sterilnom prostredí. Otestuje sa z hľadiska mikrobiológie, odoberú sa vzorky farby, vôňe a konzistencie a posúdi sa, či spĺňa stanovené parametre. Až potom sa ňou naplnia fľaše, tuby či kelímky. Takýmto spôsobom sa snažíme zaručiť čo najvyššiu kvalitu našich kozmetických produktov.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-masa-tekutina

FAKT Č. 29:

Zábezpeka kvality

Kontrolou kvality neprechádza len obsah, ale aj obaly našich produktov, ba dokonca i škatuľky. Námatkovo sa testuje napríklad, či je na škatuľkách dobre viditeľná a nerozmazaná tlačiarenská farba, a podobne.

FAKT Č. 30:

Spolupráca so srdcom

Už 40 rokov spolupracujeme s neziskovou organizáciou pre ľudí so znevýhodnením (Werk- und Wohnstätten /GWW/) s pobočkou v Calwe, kde sídli aj náš závod. Okrem práce poskytujeme týmto ľuďom aj nádej na lepší život.

Dočítali ste sa v tomto článku zaujímavosti, ktoré ste doposiaľ o našej kozmetike nevedeli? V ďalších častiach sa ešte dozviete, aké inovácie sme priniesli do sveta kozmetiky a koľko druhov morských rias nájdete v našich produktoch.