Toto číha na vašu pleť v lete. Nie je to len UV žiarenie.

Toto číha na vašu pleť v lete. Nie je to len UV žiarenie.

25. júla 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Prehnala si to večer s drinkami na letnej párty alebo si prebdela noc na letnom festivale či na svadbe svojej kamarátky? Snažíš sa radšej ráno vyhnúť pohľadu do zrkadla, lebo uplynulé hodiny sa nepekne podpísali na stave tvojej pleti? Naše šikovné tipy ti pomôžu dať pleť rýchlo do poriadku.


1. VČERA V NOCI SOM TO PREHNALA S ALKOHOLOM…

Kruhy pod očami, mdlá pokožka a červené žilky v očiach. Čím sme staršie, tým viac vidno nejaký ten pohár vína navyše na našej kráse, všakže? 

No v lete, keď sú dlhšie dni a vzrušujúcejšie noci plné zábavy, tanca a hýrenia, sa tomu dá len ťažko odolať. Grilovačky, svadby, oslavy či letné festivaly – príležitostí je nespočetne veľa. 

Konzumácia alkoholu však nielenže dehydruje a toxikuje celý organizmus (asi všetci sme minimálne raz v živote zažili ten stav po opici, keď nám treští v hlave a žalúdok máme ako na vode, všakže?), ale vplýva aj na stav našej pokožky. Bujaré oslavy ju vyčerpávajú, dehydrujú a stresujú. Následne vyzerá sucho, drobné vrásky a línie sú viditeľnejšie. Vplyvom alkoholu je stimulovaná i produkcia kožného mazu, takže sa objavujú rozšírené póry a nečistoty na koži.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-zena-party

ČO S TÝM?

Naša pleť trpí vplyvom alkoholu viac, než si možno myslíme. Zväčšené póry, suchá koža a popraskané žilky sú dôsledkom nadmernej konzumácie alkoholu a sú zodpovedné nielen za nepríjemný pocit deň „po”, ale aj za mdlý výraz našej tváre. 

Naše telo po búrlivom večierku zregenerujeme dobrým spánkom, našu pleť zasa kvalitnou starostlivosťou, ktorá dokáže unavenému, mdlému a zničenému vzhľadu našej pleti zabrániť.

Ak viete, že vás čaká obdobie večierkov a osláv, kde potečie alkohol potokom a nehrozí priveľa odpočinku, vezmite si k srdcu zopár základných pravidiel.

  • A) ODLIČOVANIE

Tým najdôležitejším je ODLIČOVANIE! Vždy a za každých okolností. Hoci aj o pol piatej ráno, keď sotva udržíte otvorené oči a nohy máte ako zo železa. Ak pleť po prežúrovanej noci poriadne neodlíčite, pokožka nemôže vylučovať škodliviny z tela von a tie ostávajú v tele. Určite však siahnite po jemnom, prírodnom odličovadle, ktoré pokožku odlíči šetrne a s citom a nevysuší ju ešte viac ako to robia mnohé konvenčné odličovacie prostriedky.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-starostlivost-o-plet-energynature
  • B) OSVIEŽENIE

Po dôkladnom očistení nastupuje ďalší dôležitý krok – treba pleť vrátiť do rovnováhy, teda ju tonizovať. Ideálny na pleť namáhanú alkoholom a nedostatkom spánku je CHLADIACI PLEŤOVÝ GÉL – napríklad z rady ENERGYNATURE od certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, ktorý dokáže vrátiť pleti vlhkosť a zároveň ju doslova prebudí svojou sviežosťou. Je to medzikrok po čistení a pred nanášaním denného alebo nočného krému a aplikuje sa jemným vklepaním do pokožky. Mimochodom, tento chladivý pleťový gél milujeme aj namiesto klasického telového mlieka, pretože sa super vstrebáva a nádherne osvieži pokožku celého tela.

Aké tajomstvo z prírody sa v ňom ukrýva?

Organický kofeín. Ten vyživuje, oživuje a vyhladzuje pokožku. Zlepšuje krvný obeh, podporuje mikrocirkuláciu a stará sa o to, že kožné bunky sú dobre zásobené kyslíkom a živinami, a tak majú dostatok energie na svoju obnovu. Derivát mentolu a kyseliny mliečnej neskutočne osviežuje pokožku a má chladiaci účinok, čo po opici padne neskutočne vhod.

2. PRIMÁLO TEKUTÍN, PRIVEĽA ŠPEKÁČIKOV ČI ZMRZLINY…

V lete máme síce odľačenejší jedálniček a jeme viac sezónneho ovocia, no často konzumujeme aj nie práve najzdravšie potraviny – už spomínaný alkohol, priveľa zmrzliny a sladkého na oslavách, špekáčiky či slaninu na opekačkách – a pijeme primálo tekutín (hoci v lete by sme mali prijímať zvýšené množstvo) alebo tekutiny, ktoré skôr odvodňujú (sladké nápoje, kola, káva). Na letných festivaloch jeme kadečo, to isté na oslavách a ani nehovoriac o all inclusive dovolenkách a nekonečných švédskych stoloch plných jedla…Kto by im odolal?! Najmä ak to máme „v cene”, všakže? 

A naše telo i naša pokožka sú znovu vyvedené z rovnováhy a nefungujú tak, ako majú. Naša pokožka nás potom „trestá” tým, že pôsobí ako bez života alebo je vyhádzaná či ovisnutá.

Ďalším problémom, ktorý postihuje mnoho žien napriek zdravej výžive a ktorý je často zodpovedný za nezdravú bledosť, je nedostatok železa. Odporúčame si ho dať skontrolovať, pretože jeho nedostatok v organizme dokáže narobiť peknú šarapatu.

ČO S TÝM?

Najmä v období, ktoré je pre organizmus záťažou (dovolenky, oslavy, večierky) sa pokúste o rovnováhu. To znamená, že ak vás čaká párty s prítomnosťou alkoholu, pite popritom veľa vody. Na svadbe či oslave si popri hriešne dobrých koláčoch doprajte aj veľa zeleniny čo ovocia. Dopĺňanie vitamínov a stopových prvkov tiež určite pomôže. Pravidelná a vyvážená strava, vitamíny a kvalitná výživa sú práve tými pomocníkmi, ktorí vás podržia aj v náročnejších časoch.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-posilnujuca-intenzivna-starostlivost-beauty-shot-vitamin-energizer

Ak je vaša pokožka unavená a bledá napriek upravenému jedálničku a výžive, pomôže jej aj vitamínová bomba zvonka v podobe intenzívneho prírodného koncentrátu s účinným prírodným zložením a intenzívnym účinkom. Presne takým je VITAMÍNOVÝ ENERGIZÉR od prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND. Obsahuje antioxidanty, vitalizuje a osviežuje. Okamžite. Stačí pár stlačení aplikátorom na tvár a dekolt a vaša pokožka sa okamžite prebudí a rozžiari.

3. SPÁNOK? ČO JE TO? ALIAS PRETANCOVANÉ A PREHÝRENÉ NOCI

Aj nedostatok spánku sa vie neželane odraziť na našej kráse, predovšetkým na našej pokožke. Všetci poznáme notoricky známe kruhy pod očami alebo očné vačky, ktoré sú nepomýliteľným signálom, že sme predošlú noc príliš nespali. Počas spánku sa totiž uvoľňuje hormón, ktorý sa stará o regeneráciu pokožky. Ak spíme príliš málo, naruší sa vylučovanie tohto hormónu a tak je naša pokožka tenšia a tmavé kruhy pod očami viditeľnejšie.

ČO S TÝM?

V lete sú noci často krátke, neskoršie sa stmieva a spíme menej. Ak máte problémy so spánkom a ráno vás v zrkadle pravidelne vítajú kruhy pod očami, odborníci odporúčajú zaviesť si večerné rituály, ktoré vám pomôžu vypnúť a navodiť kvalitnejší spánok. Pomôcť môže vôňa levandule, teplý kúpeľ, pútavá kniha a v ideálnom prípade odložiť aspoň na nejaký čas smartfón, tablet, počítač alebo iný zdroj rušivého modrého svetla. Hotovým zázrakom je aj ľahká masáž hlavy či tváre. Prospeje aj vašej pleti. 🙂 

Čakajú vás bezsenné noci, kedy už dopredu viete, že si príliš nepospíte, no chcete ráno pôsobiť čerstvo? Máte v kalendári zakrúžkované všetky tie letné párty, svadby, oslavy narodenín a krstiny, dovolenky a vzrušujúce víkendy s kamarátmi? 

Áno, aj na druhý deň môžete vyzerať fresh, ba dokonca tak, akoby ste práve prišli zo salónu krásy.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-starostlivost-o-plet-hyaluronove-obklady

Dokonalou pomocou sú naša HYDRATAČNÉ OČNÉ OBKLADY s botanickou kyselinou hyalurónovou. Alicia Lindner, vnučka zakladateľky našej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, o nich vyhlásila, že sú najväčším kozmetickým zázrakom, aký jej rodinná kozmetická firma Börlind za celých úctyhodných 60 rokov svojej existencie, uviedla na trh.

Zbohom opuchnuté oči, zbohom dehydrované očné okolie, zbohom tmavé kruhy! Tieto obklady majú okamžitý účinok, dokážu ihneď osviežiť a vypnúť pleť v očnom okolí. 

Majú gélovú konzistenciu, sú napustené účinnými látkami a po jednoduchom odstráneni z ochrannej fólie sa jemne položia na vyčistenú alebo už nakrémovanú oblasť pod spodným viečkom. Výrobca odporúča ponechať ich 10 minút, my odporúčame aplikovať ich keď si líhate spať a dať ich dole po zobudení, efekt je ešte intenzívnejší. Mimochodom, budú pôsobiť ešte osviežujúcejšie, ak ich krátko pred použitím vložíte do chladničky.

Aké tajomstvo z prírody sa v nich ukrýva?

Botanická kyselina hyalurónová z čínskej huby Tremella fuciformus. Svojou štruktúrou je veľmi podobná ľudskej kyseline hyalurónovej a má rovnaké vlastnosti – dodáva pleti obrovské množstvo vlhkosti, chráni ju pred jej stratami a vyhladzuje vrásky. Dokáže pleť doslova zbaviť únavy. Okrem tejto jedinečnej zložky obsahujú obklady aj extrakt z koreňa zmijovca konjakového, ktorý redukuje vrásky.

4. HOCI JE LETO, ZAŽÍVAM VEĽA STRESU

Hoci leto je obdobie, keď si dovolíme tak trochu spomaliť a vyložiť si nohy s vychladeným drinkom, usmievame sa do slnka a dovolíme mu, aby pobozkal našu pokožku, aj náš každodenný kolobeh povinností stále plynie. A pomedzi tými večierkami, dovolenkami, predĺženými víkendami, grilovačkami a oslavami máme stále povinnosti a teda aj nemálo stresu, kedže v dnešnej dobe sa všetci doslova rútime po našej ceste životom. A naša pokožka to cíti. Dokonca sa to na nej odráža. Viditeľne. V dôsledku stresu náš organizmus uvoľňuje viac stresového hormónu kortizolu, ktorý spomaľuje obnovu kože. Staré kožné bunky zotrvávajú na povrchu kože dlhšie, a naša pleť pôsobí unavene, mdlo a bez života.

ČO S TÝM?

Najlepšie je, samozrejme, vyhýbať sa stresovým situáciám. No nalejme si čistého vína, pri našom životnom tempe je to niekedy poriadne sci-fi. Navyše v stresujúcom období často zabúdame na poctivé rituály dennej starostlivosti a to sa potom odráža aj na tom, čo vidíme pri pohľade do zrkadla. Tieto rituály nie sú dôležité len pre zachovanie zdravej a krásnej, žiarivej pokožky, ale pomôžu nám aj trochu vypnúť a vypustiť paru. Aj v hektickom období by sme mali aspoň trochu času venovať sami sebe a vedome si „ukradnúť čas sami pre seba”. Stačí hoci 15 minút denne, ktoré venujeme sami sebe. Napustíme si kúpeľ, urobíme si pleťovú masku. Nielen, že sa budeme cítiť lepšie, ale uvidíme to aj na našej pokožke.

Prírodná kozmetika - Toto číha na vašu pleť v lete. Nie je to len UV žiarenie. - sun slnečná ochrana, starostlivosť o pleť, prírodné látky, kyselina hylauronová

Na takéto chvíle je ako stvorená naša VITAMÍNOVÁ DUO MASKA. Je vyslovene určená pre unavenú, mdlú a matnú pokožku – teda pre tie stavy pleti, ktoré vzniknú v dôsledku prehýrenej či prebdenej noci alebo vyčerpávajúceho obdobia plného stresu. Povzbudzuje a je plná vitamínov.

Masku aplikujte na očistenú pokožku, nechajte 10-15 minút pôsobiť. Počas tejto doby si otvorte knihu alebo časopis a nerobte nič, len relaxujte. Prísady v tejto intenzívnej maske sa zatiaľ postarajú o stimuláciu obnovy buniek vo vašej pleti a dodajú jej vitamín E. Keď si urobíte takúto malú pauzičku uprostred svojej každodennej hektickej rutiny, budete aspoň o trochu pokojnejší a vaša pleť viditeľne žiarivejšia.

Aké tajomstvo z prírody sa v maske ukrýva?

Superovocie. Bobule ako goji, acai či rakytník. Oživujú unavenú, mdlú pokožku a sú výnimočnými antioxidandami a životabudičmi. Navyše chránia pokožku pred predčasným starnutím. 

Maska navyše obsahuje vitamín E zo sójových bôbov (bez GMO), ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi – napríklad pred UV žiarením – a tak zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky v dôsledku negatívnych vplyvov z okolitého prostredia. 

Priveľa alkoholu či špekáčikov, nadmerný stres či nedostatok spánku – všetko sa to dá zvládnuť, ak si následne doprajeme dosť času na regeneráciu (teda čas pre seba) a dáme si to, čo naozaj potrebujeme – výživu pre telo (kvalitnú zdravú stravu), dušu (vytúžený relax) i našu krásu (účinnú starostlivosť, ktorá robí našej pleti naozaj dobre).