60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 2. časť

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 2. časť

2. júla 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Kde sa narodila Annemarie Lindner? Prečo začala vyrábať kozmetiku? Ktorý prípravok bol jej srdcovkou? Na tieto a ďalšie otázky odpovedáme pri príležitosti jubilejných 60. rokov od založenia našej kozmetickej spoločnosti v 2. časti našej série blogov „60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli”.


V druhom blogovom článku zo série sa dozviete najmä 10 najzaujímavejších faktov o našej zakladateľke – Annemarie Lindner, považovanej za priekopníčku prírodnej kozmetiky.

FAKT Č. 11:

Začiatok dlhého príbehu

annemarie-lindner-rodina

Annemarie Lindner sa narodila 22. septembra 1920 v Berlíne-Charlottenburgu ako prvorodená dcéra vojaka Kurta Schmidta a jeho manželky Anny. O šesť rokov neskôr prišla na svet jej sestra Ruth. V tom období panovali v Nemecku veľmi nepokojné časy – povstania, pokusy o politický prevrat či inflácia – sú len niektoré z faktorov, ktoré strpčovali život nemeckého obyvateľstva po skončení 1. svetovej vojny. Celosvetová hospodárska kríza a alarmujúca nezamestnanosť spôsobili, že mnohé nemecké rodily živorili. Rodina Schmidtovcov tiež žila v skromných pomeroch a Annemarie celý život spomínala, ako bolo ovocie na Vianoce pre nich malým sviatkom.

FAKT Č. 12:

Cieľavedomé mladé dievča

Annemarie Lindner bolo odjakživa neobyčajne cieľavedomé dievča, ktoré si uvedomovalo neľahké pomery vo svojej rodine a túžilo si čím skôr zarábať sama na seba. Hoci doba jej nepriala – kvôli pretrvávajúcej hospodárskej kríze v Nemecku nebolo práce nazvyš, počet nezamestnaných bol vysoký a Annemarie bola navyše žena, napriek tomu pozbierala všetku odvahu a ako štrnásťročná si dohodla stretnutie s riaditeľom miestnej továrne. Mladé dievča mu smelo navrhlo, či by ju nechcel zamestnať ako praktikantku. A tak vďaka svojej cieľavedomosti začala 1. apríla 1935 ako ani nie 15-ročná zbierať cenné pracovné skúsenosti a budovať svoju kariéru.

FAKT Č. 13:

Cesta ku kozmetike

Annemarie Lindner sa už v puberte trápila silne aknóznou pleťou. Pravidelne chodila k dermatológom a podstupovala rozličné – neraz bolestivé a drastické – ošetrenia a zákroky. Bezúspešne. Na problematickú pleť jej nič nezaberalo. Všetko sa zmenilo na jeseň v roku 1946, keď mala 26 rokov a so svojim manželom Walterom sa vybrala do kúpeľov Bad Elster. Tam podstúpila svoje prvé prírodné kozmetické ošetrenie. A udiali sa zázraky! Bahenný zábal a rastlinné extrakty konečne zafungovali! Annemarie doma pokračovala v liečbe odporúčanými bylinkovými výťažkami a na svoj nevýslovný údiv zistila, že jej akné ustupuje. Vtedy jej v srdci skrsla túžba: Chcem sa stať kozmetologičkou!

FAKT Č. 14:

Ružový lipový list

annemarie-lindner-bylinne-pripravky

Roky predtým než založila spoločnosť Börlind, po úspešnom absolvovaní kozmetického vzdelania Annemarie Lindner začala predávať bylinkové preparáty vlastnej výroby. 1. marca 1955 spolu s manželom založila spoločnosť s názvom „Annemarie Lindner – bylinné prípravky”. Ako firemné logo si vybrali lipový list ružovej farby (lind znamená v nemčine lipa). Toto logo v mierne upravenej podobe používame dodnes. Lindnerovci si zriadili malé laboratórium, kde začala Annemarie vyrábať svoje prípravky a ešte v tom istom roku uviedla na nemecký trh svoje vlastné bylinkové krémy, pleťové masky a tonikum so sloganom „Zachovajme si mladosť a predchádzajme starnutiu.” Položila základy, na ktorých dodnes stojí naša prírodná kozmetika.

FAKT Č. 15:

To, čo nemôžem zjesť, si nedám na tvár

Od čias, kedy Annemarie začala vyrábať svoje prvé krémy, naše výrobky získavali množstvo ocenení a uznaní. V NDR sa vždy pred uvedením kozmetického produktu na trh musela zaslať do štátnych laboratórií anonymná vzorka na kontrolu jeho kvality. A všetky krémy spoločnosti „Annemarie Lindner – bylinné prípravky” už v tej dobe získali označenie „S” za svoju špičkovú kvalitu. Annemarie sa pri ich výrobe držala svojho celoživotného kréda, ktoré ju neskôr preslávilo:

„To, čo nemôžem zjesť, si nedám ani na tvár.”

– Annemarie Lindner

FAKT Č. 16:

Útek na západ

Annemarie a Walter Lindnerovci ako podnikatelia v NDR nemali vonkoncom ustlané na ružiach. Vládna strana im dvakrát zhabala majetok a v lete 1958 im hrozilo tretie vyvlastnenie. Preto sa dvojica rozhodla pre riskantný krok – zanechať všetko, čo dovtedy budovali, svoje renomé a utiecť do západného Nemecka. Tam začínali úplne od nuly – Annemarie a jej kozmetiku tu na rozdiel od NDR nikto nepoznal. Hoci tento krok nebol vôbec jednoduchý, predznamenal niečo veľkolepé – založenie spoločnosti Börlind GmbH takú, akú ju poznáme dnes.

FAKT Č. 17:

Naše sídlo

Všetko – od výskumu rastlinných ingrediencií a vývoja nových produktov či obalov až po výrobu produktov a prepravu do celého sveta – sa od nepamäti až dodnes uskutočňuje v našej centrále v meste Calw-Altburg v Čiernom lese. Bolo tomu tak odjakživa, od založenia spoločnosti Börlind GmbH. No až do roku 1973 sme sídlili na inej ulici Schwarzwaldstraße v Altburgu, vtedajšie priestory nám však boli už pritesné a firma sa presťahovala o pár ulíc vedľa do budovy na Lindenstraße.

FAKT Č. 18:

Uznania a ocenenia za celoživotnú prácu

annemarie-lindner-majitelka-firmy-borlind

Sme hrdí na to, že naše produkty získali rozmanité ocenenia a uznania. Uznania a čestného ocenenia sa dostalo aj Annemarie Lindner za jej priekopníckeho ducha a neúnavný zápal. Za výrobu prírodnej kozmetiky získala v USA od kozmetického priemyslu ocenenie Natural Legacy Award, ktoré sa považuje za takého kozmetického Oscara. Nielen v Nemecku, ale aj v Amerike sa považuje za priekopníčku prírodnej kozmetiky. Počas piateho ročníka podujatia Baden-Baden Business Night bola napríklad ocenená čestnou cenou MAURICE LACROIX BUSINESS AWARD za celoživotný prínos a získala aj Award of Honor v rámci SPA Diamond Award of Honor.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-produktova-rada-naturoyale-system-biolifting

FAKT Č. 19:

Najobľúbenejšie kozmetické prípravky

Annemarie Lindner ešte i v zrelom veku neúnavne prinášala nové nápady a inovácie. Jej srdcovkou bola pleťová línia NATUROYALE SYSTEM BIOLIFTING, ktorú považujeme za kráľovskú systematickú starostlivosť o náročnú zrelú pleť a našu najvyššiu, prémiovú radu. Je čerešničkou jej celoživotného úsilia prinášať ľuďom systematickú pleťovú starostlivosť s viditeľnými účinkami, ktorá spája to najlepšie z prírody s najnovšími vedeckými objavmi.

Prírodná kozmetika - 60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 2. časť -

FAKT Č. 20:

Koniec jednej éry

Priekopníčka prírodnej kozmetiky a zakladateľky spoločnosti Börlind GmbH, Annemarie Lindner, zomrela 18. februára 2016 počas dovolenky vo veku úctyhodných 95 rokov. Vďaka svojmu odhodlaniu, pracovitosti, podnikateľskej šikovnosti a vízii sa jej podarilo vybudovať prestížnu značku certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a priviesť ju k svetovému úspechu. Na sklonku roku 1985 odišla oficiálne do dôchodku a riadenie spoločnosti odovzdala svojmu synovi Michaelovi Lindnerovi. Od roku 2015 sa na riadení podieľa aj Michaelov syn Nicolas Lindner. Pre kozmetickú značku, ktorú milujú desiatky tisícov žien i mužov na celom svete, v súčasnosti pracuje už tretia generácia Lindnerovcov – Nicolas spolu so sestrami Aliciou a Vanessou.

Dozvedeli ste sa zaujímavosti, ktoré ste predtým o ANNEMARIE BÖRLID netušili? Ešte ich pre vás máme niekoľko a odhalíme vám ich v ďalších častiach našej 10 dielnej sérii. Prezradíme vám to, ktorú ingredienciu v našich produktoch používame ako jediní na svete.