60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

11. júna 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Ako vznikol názov „Börlind”? Odkiaľ pochádza voda v našich kozmetických prípravkoch a kde sa vyrábajú? Čo znamená tajomná dvojica písmenok „LL” v najpredávanejšej pleťovel línii LL Regeneration? Pri príležitosti jubilejných 60. rokov od založenia našej kozmetickej spoločnosti odpovedáme na všetky tieto a ďalšie otázky. Naša séria blogov „60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli” vám osvetlí niektoré neznáme súvislosti.


FAKT Č. 1:

Ako sa zrodil názov spoločnosti?

Ako výrobca značiek ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS máme názov Börlind GmbH. Ako vznikol tento netradičný názov? Meno Börlind je prakticky spojením dvoch priezvisk – Börner a Lindner. Prečo je tomu tak? V roku 1959 priekopníčka prírodnej kozmetiky a srdce našej spoločnosti, Annemarie Lindner spoločne s obchodníkom Hermannom Börnerom založili spoločnosť Börlind GmbH a tiež kozmetickú značku ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a jej obchodný názov vlastne odráža toto spojenie.

FAKT Č. 2:

Kto stojí na čele spoločnosti Börlind, ktorá patrí medzi lídrov vo svete inovácii v kozmetickom priemysle?

Napriek tomu, že nemecký výrobca Börlind v dnešnej dobe patrí medzi popredných producentov prírodnej kozmetiky vo svete a je lídrom v oblasti inovácií, mnohých prekvapí, že stále ide o rodinný podnik. Sídli na rovnakom mieste ako pri svojom zrode pred 60. rokmi – v mestečku Calw v Čiernom lese a na jeho riadení sa v súčasnosti podieľa už tretia generácia rodiny Lindnerovcov – vnuci Annemarie Lindner. Najvyšším šéfom a majiteľom firmy je 70-ročný syn Annemarie, Michael Lindner. V roku 2015 bol za riadiaceho partnera po boku svojho otca vymenovaný Michaelov syn, Nicolas Lindner. Jeho sestra Alicia je riaditeľkou predaja. Samotný Michael Lindner, syn Annemarie, je členom výkonnej rady spoločnosti od polovice 80. rokov minulého storočia.

FAKT Č. 3:

Kde sa vyrábajú naše kozmetické prípravky?

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

Ďalší prekvapujúci fakt je, že takmer všetky kozmetické produkty našej certifikovanej prírodnej kozmetiky sa vyrábajú v spomínanom mieste sídla našej spoločnosti, v Čiernom lese. Od výskumu nových ingrediencií a pleťovej kompatibility, vývoja nových produktov až po balenie výrobkov a ich prepravu do sveta – všetko sa  odohráva v meste Calw-Altburg. Naša výroba sa pritom riadi prísnymi pokynmi GMP (Good Manufacturing Practice). Ide o smernice, ktoré zabezpečujú kvalitu výrobných procesov a ochranu životného prostredia pri výrobe kozmetiky.

FAKT Č. 4:

Odkiaľ pochádza voda – základná zložka našich kozmetických prípravkov?

Základom našich produktov nie je len taká „hocijaká, bežná voda”, používame vlastnú čistú, pramenitú, chemicky neošetrenú vodu zo zdroja prameniaceho v hĺbke 166 metrov. Pri čistení odpadových vôd nie je úplne možné z vody odstrániť chlór a ďalšie chemikálie – pesticídy, herbicídy či umelé hormóny, čiže akákoľvek vodovodná voda ich v určitom množstve obsahuje. A následne ich obsahujú aj produkty, v ktorých sa nachádza. Preto sme sa rozhodli v našej kozmetike používať iba túto čistú, prírodnú vodu z prírodného podzemného rezervoáru v Čiernom lese, ktorá tieto chemikálie a neprirodzené látky neobsahuje. Táto prírodná pramenitá voda je optimálnym základom pre naše kozmetické produkty.

FAKT Č. 5:

Ako sme objavili prameň, z ktorého čerpáme vodu do našich produktov?

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

Prameň, ktorý vyviera z hĺbky 166 metrov v Čiernom lese, neďaleko sídla našej spoločnosti, objavil v roku 1973 Walter Lindner, manžel našej zakladateľky, Annemarie. Preto nesie aj jeho meno – Prameň Waltera Lindnera.

FAKT Č. 6:

Koľko kozmetických výrobkov vlastne vyrábame?

Jadro sortimentu spoločnosti Börlind tvorí približne 200 produktov. Okrem nich na trh pravidelne prinášame limitované edície. Do nášho sortimentu patrí pleťová starostlivosť, dekoratívna kozmetika, prípravky slnečnej ochrany a starostlivosť o telo a vlasy.

FAKT Č. 7:

Kde sa predáva naša kozmetika?

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

V Nemecku sa výrobky spoločnosti Börlind dali do roku 2006 kúpiť len v obchodoch so zdravou výživou. Časy sa však výrazne zmenili, svoje predajné miesta sme rozšírili aj na parfumérie. Dnes sme lídrom na trhu v segmente prírodnej kozmetiky a naše produkty môžete kúpiť vo viac než 1300 parfumériách v Nemecku, napríklad v sieťach Douglas, Müller a Karstadt. Stále však máme svoje zastúpenie aj v bio predajniach a lekárňach. Na Slovensku a v Českej republike nájdete naše produkty v bio obchodoch, v bio-eshopoch, na klinikách estetickej medicíny, v kozmetických salónoch a v lekárňach. V súčasnosti ide o desiatky a desiatky predajných miest a neustále pribúdajú. Predajné miesta nájdete aj tu >>> PREDAJNÉ MIESTA

FAKT Č. 8:

Aké prísady obsahuje naša kozmetika?

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

Do našich kozmetických produktov používame celkom 475 rôznych prísad. Ide o vysoko účinné látky primárne rastlinného pôvodu (výnimkou je včelí vosk), ktorých používaniu predchádzal dlhoročný dôkladný vedecký výskum. Tieto suroviny pochádzajú z kontrolovaného organického poľnohospodárstva alebo zo zberu v divej prírode a dbáme o ich čo najvyššiu kvalitu. Po ich zbere ich spracovávame na inovatívne produkty v našom sídle v Čiernom lese. Sú dôkazom, že príroda a inovácie si navzájom neodporujú, ale tvoria optimálny základ pre modernú, účinnú prírodnú kozmetiku.

FAKT Č. 9:

Naša filozofia ohľadom používania rastlinných a živočíšnych prísad

60 vecí, ktoré ste o ANNEMARIE BÖRLIND určite nevedeli: 1.časť

Všetky naše kozmetické výrobky sú vegetariánske a veľká časť je dokonca vegánska. Od zrodu našej spoločnosti dôsledne odmietane používanie výťažkov z mŕtvych zvierat v kozmetike. Vo výnimočných prípadoch používame prírodné zložky ako je včelí vosk kvôli ich špecifickým vlastnostiam, ktoré zatiaľ nedokážeme plnohodnotne nahradiť rastlinnými prísadami.

FAKT Č. 10:

Aké kroky pleťovej starostlivosti zaviedla Annemarie Lindner

Náš sortiment pleťovej kozmetiky je rozdelený do deviatich rôznych línii systémovej starostlivosti o pleť. Annemarie Lindner totiž vyznávala filozofiu, že starostlivosť o pleť musí byť dôkladne premyslená a systémová, aby bola pokožka skutočne zdravá a odvďačila sa nám krásou. Zaviedla päť krokov starostlivosti: 1. Čistenie pleti, 2. Posilnenie, 3. Ochrana počas dňa, 4. Regenerácia a starostlivosť počas noci, 5. Starostlivosť o očné okolie. Pre každý typ pokožky – citlivú či mastnú, dehydrovanú či náročnú zrelú – sme tak vyvinuli sériu produktov v súlade s týmito krokmi starostlivosti. V každej pleťovej línii tak nájdete produkty, ktoré sa perfektne dopĺňajú a spoločne poskytujú vašej pleti komplexnú a účinnú starostlivosť.

Prekvapili vás niektoré fakty o vašej obľúbenej kozmetike? Máme ich pre vás ešte niekoľko a prezradíme vám ich v ďalších častiach nášho blogového seriálu. Napríklad to, akú inovatívnu surovinu používame ako jediný kozmetický výrobca na svete. Alebo za aký produkt sme získali kozmetického Oscara.