Moderátorka Erika Barkolová: Príroda nám dáva úžasné zázraky

Moderátorka Erika Barkolová: Príroda nám dáva úžasné zázraky

3. júna 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Postavička ako lusk a akčný životný štýl. Energickej Erike Barkolovej, ktorá pred časom doslova reštartovala svoj život, nestíhajú oveľa mladšie ročníky. Aktívne športuje, dbá o to, čo dáva na seba i do seba a je dôkazom, že všetko sa dá, keď sa chce. Kedykoľvek.


Zrelý vek je podľa mnohých žien to najlepšie životné obdobie, pretože už vieme, čo v živote chceme a čo nie. Konečne si vážime samy seba. Sme skúsenejšie, múdrejšie, no ešte sme nestratili iskru a energiu z mladosti. Máte to takto aj vy? 

Úplne presne. Som stále v dobrom zachovalom stave 🙂 a mám už dospelé samostatné dcéry, takže v podstate si žijem taký single,  príjemný a ničím nerušený život. Samozrejme, mám veľa  povinností v práci, no keďže mi odpadla starostlivosť o deti, mám aj čas relaxovať.

Na Instagrame sa delíte o svoj aktívny život plný športu, otužovania a vašu postavu by vám mohli závidieť mnohé mladšie ročníky. Chce to veľké sebazaprenie, podujať sa na takýto „reštart”?

Musíte byť presvedčení, že to naozaj chcete. Nikto vám to nemôže nadiktovať, tak to nefunguje. Môj otec celý život bojoval s nadváhou, nikoho nepočúval. Až teraz sa rozhodol, že schudne, a ide mu to. Musíte chcieť, to je celé.

Ako často športujete a akým aktivitám sa venujete? 

Každý deň sa snažím podať nejaký športový výkon – či už je to ľahký beh alebo korčule, prípadne bike. Samozrejme, kvôli práci sa mi to nedarí každý deň, preto napríklad namiesto výťahu vyšliapem po schodoch a podobne. Približne dvakrát do týždňa skoro ráno mávam tréningy s mojim trénerom Štefanom. Ak nemoderujem Ranné noviny, idem si s ním už o 6:30 ráno potrénovať a o pol 8 už mám odcvičené. Chce to veľké sebazaprenie – veď inak by som mohla namiesto toho spinkať. Fakt to však stojí za to! V zime rada lyžujem a začala som aj skialpovať. A som ľadový medveď, plávam v jazere aj v zime.

A čo váš jedálniček? 

Patrím medzi ženy, ktoré si ho musia strážiť. Občas si však doprajem prehrešky, to sa priznám – rezeň, vysmážaný syr alebo klobásku 🙂 Vekom však začínam viac rozmýšľať nad kvalitou potravín. Niečo v zmysle  – radšej menej ale kvalitne.

Ako vyzerá vaša pleťová rutina? 

Povedala by som, že sa o seba starám tak „klasicky”. Odlíčim sa, používam masky, chodievam pravidelne na čistenie pleti a občas si doprajem vychytávky ako je mezoterapia či aquafacial.

Keby ste mali dať svojim dcéram jednu kozmetickú radu, aká by to bola? 

Odlíčiť sa! Vždy a za každých okolností. Ale moje dcéry sa o seba príkladne starajú, takže som s nimi v tomto veľa práce nemala.

Patríte medzi kozmetické maniačky, skúšate rada nové produkty? 

Rada striedam značky a skúšam, čo mi viac vyhovuje. Neviem, či by som sa nazvala kozmetickou maniačkou, ale starám sa o svoju pleť podstatne viac ako v minulosti. 🙂

Aktuálne testujete SUN starostlivosť od kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND. Prečo práve opaľovacie prípravky?

Opaľujem sa veľa a rada. Aj v zime často cestujem do tepla, takže u mňa platí: krémovať, krémovať, krémovať. Čím som však staršia, tým viac ma zaujíma, čím sa „potieram“. Krémy na opaľovanie, ale aj po opaľovaní od ANNEMARIE BÖRLIND, ktoré som mala možnosť otestovať, sú skvelé a veľmi príjemné. A to, že neobsahujú žiadnu chémiu je úžasné.

Ako vnímate výrok zakladateľky ANNEMARIE BÖRLIND, ktorá tvrdila, že by si na tvár nedala nič, čo by nedokázala aj zjesť?

Rozumná žena! Príroda nám dáva úžasné zázraky a kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND je jedným z nich. Je skvelé, že s ňou pracujú aj v bratislavskom salóne Bebe Hair, ktorý navštevujem. Zo sortimentu tejto kozmetiky zatiaľ používam nočné sérum, opaľovacie krémy a deodorant. Rada by som vyskúšala aj krémiky.

Zdravé stravovanie, zdravá kozmetika. Kde nakupujete svoje vychytávky? 

Veľmi som si obľúbila nakupovanie kvalitnej bio kozmetiky a zdravých bio produktov, najmä v Dome Zdravia NAUREUS na Bystrickej ceste v Ružomberku, kde sa zastavím vždy, keď mám cestu okolo. Majú aj e-shop, www.naureus.sk, ktorý využívam častejšie. Z pohodlia domova si prezriem novinky, vyberiem si a o pár dní mám všetko doma. Najčastejšie ma zaujíma kvalitná bio kozmetika, séra na pleť, šampóny a krémiky. Samozrejme nakupujem aj kvalitné doplnky výživy, napríklad kolagén či rôzne oleje. Som veľmi spokojná. Priznám sa totiž, že nerada nakupujem ale toto ma fakt baví!