Prečo je biela hľuzovka diamantom v anti-aging prírodnej kozmetike?

Prečo je biela hľuzovka diamantom v anti-aging prírodnej kozmetike?

10. apríla 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Hovorí sa jej aj biely diamant a ľudia sú za ňu ochotní platiť tisíce eur. Najvzácnejšia a najdrahšia jedlá huba je však lahôdkou nielen v gastronómii, ale aj v kozmetike. Na pleť totiž pôsobí ako prírodný botox.

Hľuzovky majú prenikavú arómu a nie každý ich dokáže zjesť. No ak ich raz ochutnáte a „sadnú vám”, na ich chuť a vôňu nikdy nezabudnete. Nie je totiž ničím nahraditeľná. Práve preto sa im možno hovorí diamanty v kuchyni. Najvzácnejšou – a najdrahšou – je pritom biely diamant, teda biela hľuzovka, ktorá má spomedzi hľuzoviek aj najsilnejšiu arómu. Cennou je práve preto, že jej výskyt je extrémne zriedkavý a nedá sa umelo pestovať, musí rásť vo voľnej prírode.

Hľuzovka podzemná huba, rastie v hĺbke do 30 centimetrov medzi koreňmi stromov v symbiotickom vzťahu s koreňmi, kmeňmi okolitých stromov a je ťažké ju nájsť. Jediný spoľahlivý spôsob ako ju „vystopovať” je jej silná aróma. Používajú sa na to špeciálne vycvičené psy a ošípané. Dajú sa hľadať aj pomocou mušiek, ktoré poletujú nad pôdou, pod ktorou sú 30 centimetrov hlboko ukryté hľuzovky. Ale iba psí ňufák alebo prasací rypák dokážu odhaliť hľuzovky v dobe ideálnej zrelosti, kedy je aróma najsilnejšia.

Hľuzovky sa vyskytujú najmä v európskych lokalitách ako je taliansky región Piemont, francúzsky Perigord a Burgundsko.

Hľuzovky vo všeobecnosti nie sú práve lacný špás. A tie biele sú najdrahšie, 1 kilogram bielych hľuzoviek sa dokáže vyšplhať okolo 9 000 €, v Japonsku dokonca za 15 000€.

Najväčšie úlovky zberačov sa väčšinou dražia a ceny sa šplhajú závratne vysoko. Zrejme najdrahšia bola biela „hľuzovka storočia“ s váhou 1,5 kilogramu, ktorá sa v roku 2007 vydražila za neuveriteľných 330 000 dolárov! 

Sú vyhľadávané nielen pre svoju nenapodobiteľne delikátnu chuť a špecifickú vôňu, ale aj pre svoj vysoký podiel dôležitých látok.

Prečo je biela hľuzovka diamantom v anti-aging prírodnej kozmetike?
Biela hľuzovka

A ako sa biela hľuzovka stala kľúčovou ingredienciou v prémiovej starostlivosti našej prírodnej kozmetiky pre náročnú zrelú pleť? 

Niekomu to bude pripadať ako podarená náhoda, inému možno ako osud. 

Keď Michael, syn našej zakladateľky Annemarie Lindner, raz večeral v istej reštaurácii v talianskom regióne Piemont, na tanieri pred ním pristál lahodný pokrm s bielou hľuzovkou. Keď Michael ochutnal a žasol nad jej delikátnou chuťou, v hlave mu skrsla myšlienka:

Čo keby sme otestovali, či sa všetky tie dôležité látky z tejto jedlej huby dajú využiť aj v našej bio kozmetike!

Borlindské laboratóriá sa pustili do testovania bielej hľuzovky a ukázalo sa, že táto zriedkavá podzemná huba, ktorá je k dispozícii iba pár mesiacov v roku, je absolútnym drahokamom nielen v gastronómii, ale aj medzi prírodnými ingredienciami v kozmetike.

Obsahuje totiž vysoký podiel dôležitých aminokyselín a rôzne skupiny B vitamínov. Na pokožku pôsobí ako prírodný botox, pretože dokáže liftingovať a spevňovať ochabnutú pleť. Navyše pokožku hydratuje, posilňuje a vyživuje. Dokonca zabraňuje tvorbe melanínu, teda vzniku ďalších pigmentových škvŕn a zjemňuje už existujúce. Tmavé škvrny, kruhy, jazvy či fľaky vďaka jej pôsobeniu zoslabujú a miznú. 

Nečudo, že sa naša produktová rada starostlivosti o náročnú zrelú pleť po 45-tke – NATUROYALE SYSTEM BIOLIFTING – nazýva aj kráľovská. O vašu pleť sa postarajú vzácne ingrediencie hodné kráľovien.

Prečo je biela hľuzovka diamantom v anti-aging prírodnej kozmetike?
NATUROYALE System Biolifting