Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila

Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila

25. februára 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Vizážistka hviezd a beauty blogerka roku 2018, Eliška Pichoňská, o trendoch v kozmetike, jej skúsenostiach s ANNEMARIE BÖRLIND a o tom, ako sa o pleť starať podľa ročného obdobia.

Roky sa pohybovala v zákulisí fotení do časopisov, televíznych relácií či pri natáčaní videoklipov. Líčila známe modelky, herečky, speváčky, ale aj mnohé nevesty na ich veľký deň. Bola aj ambasádorkou luxusných kozmetických značiek. Dnes sa ostrieľaná makeupartistka Eliška Pichoňská venuje najmä svojim dvom detičkám a svojmu populárnemu blogu www.elimakeupartistblog.com, ktorý sa vlani stal beauty blogom roka.

Na svojom IG profile @elimakeupartistblog radí ako sa nalíčiť na akúkoľvek príležitosť a predstavuje kozmetické novinky. Vlani spoznala aj našu kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND. Ako jej sadla a ako vyzerá jej pleťová rutina?

Mnohé kozmetické značky sa pýšia sloganmi ako „prírodné, účinné…” Poraď bežnej žene, čomu naozaj veriť a čo je zrejme len reklama?

V prvom rade je dobré poznať význam pojmov „prírodný” a „účinný” a rozdiel medzi nimi. Nie všetko, čo sa vyhlasuje za „prírodné”, je totiž aj „účinné”. A naopak. V dnešnej dobe si bohužiaľ prívlastok „prírodná” vie prisvojiť  akákoľvek značka, stačí, že obsahuje jednu prírodnú zložku. Ten pojem je skrátka v móde. No ak si človek doslova nenaštuduje ingrediencie, zázemie značky, spracovanie látok, ich proces získavania a pod, nemá šancu sa zorientovať.

Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila

Prírodná alebo konvenčná kozmetika? Ako to máš ty?

Nebránim sa vyslovene žiadnej kozmetike. Nechcem povedať, že mi jedno, čo mám na pleti, ale rada skúšam. Nebola som odjakživa zástancom prírodnej kozmetiky. Pred narodením detí som pracovala pre viaceré luxusné značky a tie medzi prírodnú kozmetiku nepatrili. Iné som nepoznala. Mali niektoré produkty perfektné, iné fungovali menej. Až vďaka blogu som sa dostala k spoluprácam s rôznymi značkami a začínam spoznávať mnohé prírodné či organické kozmetiky. Dnes mám tak väčší prehľad a viac sa orientujem. Viem tak jednoznačne porovnať, ktorá kozmetike je kvalitná a ktorá nestojí za veľa.

Ako vyzerá tvoja každodenná pleťová rutina?

Hoci sa v tejto oblasti pohybujem profesionálne a teóriu ovládam, už to u mňa nie je to, čo to bývalo. 🙂 Samozrejme, že sa vyhováram na deti, únavu atď, ale snažím sa :-). Používam čistiacu hlavicu s gélom alebo podľa chuti a testovania len samotný gél na čistenie pleti. Niečo jemné, pretože moja pleť začína byť vekom čoraz suchšia. Predtým si oči odlíčim väčšinou micelárnou vodou alebo dvojfázovým odličovačom. Na očistenú pleť striekam nejaký druh pleťovej vody, a idem na séra. Na záver to dokončím krémom. Očný krém mi nesmie chýbať už roky. Tým, že ako beauty blogerka testujem mnoho rozličných vecí, značky i produkty sa menia. Pri niektorých produktoch, ako je napríklad Energizér z pomarančových kvetov od ANNEMARIE BÖRLIND však zostávam dlhú dobu, iné striedam rýchlejšie.

Aké bolo tvoje prvé stretnutie s kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND?

Rukami mi už prešlo veľa produktov. Keď som však vyskúšala prvú várku pleťových produktov, ostala som nadmieru prekvapená. Boli príjemné, voňavé, zanechávali vo mne veľmi príjemný pocit. Keď som zavrela oči, tá vôňa ma doviedla napríklad na dovolenku alebo som si predstavila koktejl plný vitamínov. Je to kozmetika mimoriadne dobrej kvality. Mnohým klientkám som vtedy poradila, aby vyskúšali aj tie produkty, ktoré som ja netestovala, napríklad na praskajúce cievky. Konkrétne jedna ho používa dodnes a robí jej dobre. A pritom sme sa obe roky trápili vhodným výberom kozmetiky pre ňu.

Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila

Ktorý z pleťových produktov ANNEMARIE BÖRLIND – a vyskúšala si ich viacero – považuješ ty osobne za tvoj TOP?

Energizér z pomarančových kvetov. Je to  jeden z najlepších prípravkoch čo som kedy mala. Volám ho „môj pleťový doping“, Má všetky PRE, čo od prípravku vyžadujem. Veľmi mi sadol aj Beauty shot Hydro Booster. Pripomína moje obľúbené hydratačné sérum. Jeho vôňa ma nakopla a dáva mi pocit ako po aplikácii kyseliny hyalurónovej. Istá klientka, ktorá si ho na moje odporúčanie objednala, postrehla, že jej vyhladil jemné vrásky spôsobené dehydratáciou.

Čo hovoríš ako vizážistka na dekoratívnu kozmetiku?

Musím sa priznať, že ako vizážistku ma milo prekvapila. V minulosti som si myslela, že prírodná dekoratívka nemôže fungovať. Dnes už viem, že som sa mýlila. Takže áno, funguje a veľmi dobre. Ako by som ju vyhodnotila: vynikajúca farba, ktorá je často pri make-upe problém, samotný kompakt do kabelky, obočenka perleťovej svetlej farby, ktorá vyzerá krásne takmer na každom…Bronzový lesk, ktorý som používala v lete, bol vynikajúci, nelepil sa a mal jemnú a príjemnú textúru. Ceruzka na obočie je môj top produkt, preto ho neustále zahŕňam do svojich live videí na Instagrame aj do písaného blogu. Tá farba s perleťou je unikátna a robí veľmi elegantný a decentný efekt. Momentálne testujem protivráskový makeup a ten má výnimočnú kryciu schopnosť.

Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila

Aké máš reakcie na svoje recenzie ANNEMARIE BÖRLIND?

Dostávam od svojich čitateliek krásnu spätnú väzbu. Až teraz vidím, koľké si na základe mojich recenzií objednali napríklad Energizér alebo krém rady Naturoyale, hoci má vyššiu cenu. Sú to prevažne žienky nad 25 rokov, ktoré sa už neriadia reklamami v časopisoch, ale potrpia si na kvalitu.

Mimochodom, keď sme pri kréme Naturoyale pre zrelú pleť, je to kráľovská rada s tými najvzácnejšími rastlinnými ingredienciami. Ako sadol tebe?

Nedám na neho dopustiť, užila som si ho najmä v chladnom počasí. Jeho efekt by som prirovnala k plnšej, hladšej pleti. Samotný krém má krásne bohatú textúru.  Mne musí produkt i voňať, a v tomto má kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND u mňa 1*. Denný krém rady Naturoyale má čistú, krémovú vôňu.

Treba pleťovú starostlivosť obmieňať podľa ročného obdobia?

Treba ju z časti prispôsobovať ročnému obdobiu a stavu pleti. V lete by sme mali dať vo všeobecnosti priestor ľahším emulziám či dvojfázovým prípravkom, ako je napríklad spomínaný Energizér z pomarančových kvetov. V zime určite siaham po hutnejšom kréme. Čo sa týka dekoratívnej kozmetiky, je na mieste zvážiť nielen odtieň prípravkov, ale i konzistenciu a trvácnosť.

Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila
Eliška Pichoňská: Prírodná dekoratívka ma prekvapila