Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.

Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.

13. januára 2019 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Aj vás trápia každú zimu neprekné popraskané žilky na tvári? Takto vám s nimi pomôže prírodná kozmetika.

Nie sme práve ľadové medvede, ktoré sa dokážu hodiny kúpať v ľadovej vode bez ujmy na zdraví a naša pokožka v chladnom období nie je v pohode. 

Mráz, vietor a predovšetkým extrémne prechody zo zimy do tepla a naopak - takéto podmienky z dlhodobého hľadiska pokožku vystavujú nadmernej záťaži. 

Volá o pomoc tak, že je začervenaná, presušená, napätá a vidno na nej popraskané žilky. Všetky tieto prejavy nám signalizujú, že pokožka je oslabená a nedokáže sa sama vplyvom prostredia brániť. Niektorí ľudia dokonca trpia tým, čo sa označuje ako „alergia na chlad” alebo „chladová žihľavka” - pobyt na mraze môže na ich pokožke spôsobiť svrbiacu vyrážku, začervenanie, opuchy, čo bývajú typické príznaky alergie. Ohrozenou skupinou ľudí sú najmä tí, ktorí sa chladu vystavujú pravidelne, napríklad v zime trávia veľa času vonku kočíkovaním, doprajú si ranný beh pravidelne aj v mraze alebo majú také povolanie, pri ktorom sú veľa vonku.

Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.

Mnohých ľudí práve v zime trápia aj spomínané popraskané žilky na tvári. Hoci popraskané žilky na tvári (kuperóza) bývajú dedičné a/alebo ich má na svedomí životný štýl, užívanie niektorých liekov, hormonálna nerovnováha alebo vek, ich výskyt sa spája aj so zimným obdobím. Signalizujú totiž to, že pokožka je nadmerne namáhaná a oslabená. 

Ako si s nimi a s ďalšími negatívnymi vplyvmi zimného obdobia na pokožku poradiť?

Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.1. Vetrajte a zvlhčujte 

Našu pokožku v zimných mesiacoch extrémne namáha predovšetkým prekúrený interiér. Neraz máme doma či v kancelárii až extrémne suchý a prehriaty vzduch a to negatívne vplýva na našu pokožku. Ak môžete, vetrajte a zvlčujte vzduch ako sa vám len dá. Nemáte zvlhčovač vzduchu? Pomôžte si babským receptom - vlhkými uterákmi na radiátore.

2. Pozor na slnečné lúče. Áno aj v zime. 

Pred škodlivými zložkami slnečných lúčov (UV A a UV B žiarenie) by sme sa mali chrániť nielen v letných mesiacoch, ale aj v zime. Hoci sa to zdá nepravdepodobne, aj v zime dokáže žiariť poriadne intenzívne, najmä na horách. Keď sa odráža od veľkých zasnežených svahov, dokáže vás dokonca spáliť. Na zimnú lyžovačku si tak okrem lyžiarok zabaľte aj vhodnú slnečnú ochranu pokožky.

Popraskané žilky na tvári? Už vás v zime nebudú ohrozovať.

3. Vyberte si tú správnu kozmetiku 

Každá pokožka potrebuje krém, ktorý odpovedá na jej potreby. No nielenže je dôležité zvoliť si taký krém, ktorý je určený na váš vek a špecifický typ pleti. Ale rovnako treba myslieť na to, že v každom ročnom období sa potreby tela - a rovnako pokožky - menia a tomu prispôsobiť aj výber kozmetiky. Je to rovnaké ako keď sezónne obmieňame šatník v skrini, tak by sme mali obmieňať aj obsah poličky v našej kúpeľni.

4. Extra posila pre pleť 

Pokožka so sklonmi k praskaniu žiliek potrebuje špeciálnu dennodennú starostlivosť určenú práve na posilnenie cievnych stien a elimináciu krvného nahromadenia v kapilárach. Skvelým pomocníkom s čisto rastlinným zložením a preukázateľnými účinkami je Spevňujúci pleťový gél. Obsahuje vo vysokej koncentrácii práve také aktívne prírodné zložky, ktoré dokážu eliminovať výskyt žiliek a navyše sa postarajú o viditeľné spevnenie pleti. Odporúčame ho používať ako sérum pred nanesením denného i nočného krému. 

Náš tip: 

Je veľmi vhodný pri pleťovej starostlivosti LL Regeneration System Vitality našej prírodnej kozmetiky, určenej pre ženy 30-tničky so suchou až dehydrovanou kožou.