Čo je príčinou tmavých kruhov pod očami a ako sa ich zbaviť?

Čo je príčinou tmavých kruhov pod očami a ako sa ich zbaviť?

14. decembra 2018 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Zobudiť sa ráno s opuchmi a tmavými kruhmi pod očami môže byť dosť frustrujúce. Nech robíme čo robíme, neraz ich nedokáže zamaskovať ani ten najlepší make-up. Ako si s nimi účinne poradiť?

Tmavé kruhy pod očami sú najčastejšie spôsobené únavou a prezrádzajú nedostatok spánku. Opuchnuté spodné viečka, takzvané očné vačky, sú tiež nežiadúcim dôsledkom prebdenej noci, nedbalého odlíčenia alebo aj starnutia.

Ženám však zvyčajne oči ráno opúchajú aj v dôsledku hormonálnych zmien, vtedy sa im hromadí v okolí viečok voda. Ide však o kozmetický problém.

Ak vám však okrem opuchnutých viečok opúchajú aj členky a ruky, môže to už signalizovať choré obličky, a vtedy je potrebné detailnejšie vyšetrenie u nefrológa.

Čo je príčinou tmavých kruhov pod očami a ako sa ich zbaviť?

Opuchy spôsobuje aj stagnácia lymfy, vtedy sa voda neodplavuje z tkanív cez lymfatické cievy, hromadí sa a tak vzniká opuch.

Alergie a genetika

Zmeny na pokožke očného okolia však môžu mať aj iné príčiny. Napríklad sú prejavom alergie alebo predzvesťou upchatého nosa. Koža v okolí očí je totiž tenšia, jemnejšia, má oveľa tenšiu podkožnú tukovú vrstvu,  a tak na nej oveľa výraznejšie vidno cievky (tzv. kapiláry), ktoré sa môžu rozťahovať či rozširovať. Aj opuchnuté oči bývajú prejavom alergie, pridružuje sa k nej často aj podráždenie očí, slzenie, svrbenie či pálenie. 

Kruhy pod očami bývajú tiež genetického pôvodu a sú otázkou chybnej pigmentácie. V takom prípade je ich odstránenie ťažký oriešok, no dá sa riešiť.

Pozor na zlozvyky 

K nežiaducim tmavým kruhom alebo opuchnutým spodným viečkam môžu ľahko prispieť aj rozličné zlozvyky. Nikotín v cigaretách a alkohol pokožku nadmerne vysušujú a bránia jej okysličovaniu. Dehydrovaná pokožka sa prejavuje tvorbou kruhov pod očami.

Čo je príčinou tmavých kruhov pod očami a ako sa ich zbaviť?

Rovnaký negatívny efekt na očné okolie majú potraviny s nadmerným obsahom sodíka ako sú čipsy či údeniny, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody v organizme a prispievajú k tvorbe opuchov, vrátane vačkov pod očami. Nedostatočné vylučovanie vody je častou príčinou očných vačkov. Veľmi pomôže upraviť pitný režim, vďaka ktorému sa dostane váš príjem a vylučovanie tekutín do rovnováhy, telo nebude vysmädnuté ale ani zadržiavať vodu.

Chýbajúce živiny

Ako vyzerá váš každodenný jedálniček? Máte dostatočne pestrú a zdravú stravu? Kruhy a vačky pod očami totiž neraz upozorňujú na to, že máte v tele nedostatok vitamínov, minerálov a najmä že vám chýba železo. Chudokrvní ľudia (trpiaci anémiou, teda nedostatkom železa), majú pravdepodobne aj tmavé kruhy pod očami.

Rady a nápady ako s nimi zatočiť 

Ak vaše kruhy pod očami či opuchy sú dôsledkom vášho životného štýlu alebo príznakom zdravotných ťažkostí, dá sa to riešiť. Veľa pomôže zmena životosprávy, viac spánku a oddychu, väčší príjem tekutín – hlavne vody, pestrejšia strava plná živín, doplnené vitamíny a minerály, menej cigariet a vhodne zvolená pleťová starostlivosť.

Čo je príčinou tmavých kruhov pod očami a ako sa ich zbaviť?

Tá dokáže dokonca eliminovať tmavé kruhy a očné vačky na mimimum. Ako?

Účinným bojovníkom proti tmavým kruhom pod očami a opuchom je prírodné sérum ENERGYNATURE od prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, špeciálne vyvinuté na riešenie tohto problému. Správa sa ako prírodný liek na opuchy či kruhy pod očami, zmierňuje opuchy a rozšírené cievky.

Obsahuje účinné rastlinné zložky, ako je Hesperedín z horkého pomaranča, ktorý zlepšuje funkciu kapilár, navyše viditeľne redukuje kruhy pod očami, zjednocuje a rozjasňuje pleť.

Organický bio kofeín stimuluje lymfu v očnom okolí a odvádza prebytočnú vodu z tkanív a eliminuje tak opuchy, dodáva bunkám kyslík a živiny, ktoré napomáhajú ich obnove. Účinné látky sa ukrývajú v praktickom chladivom aplikátore, ktorý tiež sám o sebe pomáha upokojovať opuchy.

Sérum môžete nanášať ráno i večer, pred aplikáciou očného krému. V prípade mladších ročníkov plnohodnotne nahrádza očný krém. Je vhodný pre absolútne všetky vekové kategórie.