Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

16. novembra 2018 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Pleť je v chladnejšom období jediná časť pokožky, ktorú nechávame odhalenú. A často trpí nielen vplyvom počasia, ale aj nesprávnej starostlivosti. Ak neviete, či je vaša starostlivosť o pleť v zime správna, zahryznite sa do čítania.

Telo zakrývame oblečením a kabátom, ruky rukavicami, no pleť je v zime vystavená vetru, mrazu, dažďu, ale aj prekúrenému vzduchu v miestnosťach a iným stresovým faktorom. V dôsledku toho reaguje napnutosťou, suchosťou a precitlivenosťou.

Jej prirodzené regulačné mechanizmy narúša pôsobenie mrazu či vetra, ale aj málo vlhkosti vo vzduchu či náhle prechody zo zimy do prehriatych interiérov. Všetky tieto situácie sú pre pleť záťažou, pod ktorou trpí. Nepomáha jej ani nesprávna pleťová starostlivosť, ktorá ju neraz ešte väčšmi vysušuje a zaťažuje.

Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

Ak si chcete aj v zime pestovať krásnu, hebkú pokožku, treba jej zabezpečiť starostlivosť primeranú počasiu, ochranu a výživu, ktorá jej chýba. V prvom rade pleť vyžaduje celkom odlišnú starostlivosť než v lete. V praxi to znamená, že ten skvelý krém, ktorý fungoval na vašu pokožku ako malý zázrak v letných mesiacoch a dal jej všetko, čo potrebovala, jej už v zime stačiť nemusí.

Naša pleť totiž v zime potrebuje nielen hydratáciu (ako v lete), ale najmä regeneračné a ochranné látky, ktoré posilňujú hydrolipidný plášť pleti, jej ochrannú bariéru a obranyschopnosť. Prírodné zložky obsiahnuté v prípravkoch našej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND sú dokonalo kompatibilné s prirodzenými procesmi, ktoré prebiehajú v pokožke, a preto sa výsledky dostavia už po krátkej dobe používania.

Aké sú základné zásady starostlivosti o pleť v zime?


1. Hydratácia a ochrana zvonku

Výkyvy počasia, prudké prechody z tepla do zimy predstavujú pre pleť riadny šok a spôsobujú urýchlený únik vlhkosti. Preto treba v zimnom období pleti zabezpečiť vlhkosť, výživné látky a ochranu pleťovej bariéry.  Výber správneho krému záleží od vášho typu pleti.

Ak máte zmiešaný typ pleti, siahnite po hydratačnom kréme. Nemajte obavy, názor, že hydratačný krém na pokožke v zime mrzne, je len mýtus. Keď nanesiete na tvár hydratačný denný krém AQUANATURE System Hydro, okamžite sa stane súčasťou vášho tela. Mimochodom, je vhodný na celoročné používanie.

Zdá sa vám, že vaša pleť okamžite vcucne krém, ktorý používate? Zjavne jej nestačí a javí sa ako dehydrovaná. V takom prípade zvoľte výživnejšie a koncentrovanejšie pleťové produkty, napríklad krémy z línie LL REGENERATION pre ženy okolo 30-tky alebo SYSTEM ABSOLUTE pre ženy okolo 40-tky.

AQUANATURE

Hydratačný denný krém
Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

LL REGENERATION

Regeneračný denný krém
Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

SYSTEM ABSOLUTE

Vyhlazujúcí denný krém
Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

2. Pravidelné a poctivé odličovanie

Odborníci na krásu i zdravie neustále zdôrazňujú dôležitosť pravidelného večerného čistenia pleti, pretože pokožka najlepšie vstrebáva výživné látky v noci, kedy biorytmus pleti pracujú odlišne ako cez deň. V noci pleť príjma všetky živiny z krému a preto jej doprajte dobrý nočný krém, a to nielen v zime.

3. Make up ako kabát pre pleť

Patrí líčenie medzi vaše neodmysliteľné každodenné rituály? Líčenia sa nemusíte vzdávať ani v treskúcej zime. Práve naopak, v zime make-up vytvára na pokožke bariéru, ktorá ju chráni pred chladom a ďaľšími nepriaznivými vplyvmi počasia. Konvenčný make-up má však často na pleti efekt plastovej fólie a pleť pod ním nedýcha. V skutočnosti vám teda namiesto pomoci robí medvediu službu. Riešením je make-up s čisto prírodným zložením, pod ktorým pleť dýcha, no on ju zároveň chráni, vyživuje a samozrejme, zakrýva jej nedostatky.

Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

Spomedzi množstva druhov našich make-upov, ktoré pleti dodávajú nielen krásu, ale aj zdravie, si viete vybrať taký, ktorý sadne špecifickým potrebám vašej pleti.

Pre suchú pleť odporúčame Anti-aging make-up Annemarie Börlind. Mladej, normálnej pleti bude vyhovovať Hydratačný make-up Annemarie Börlind. A zmiešanému typu pleti odporúčame Kompaktný make-up od Annemarie Börlind.

4. Nepodceňujte očné okolie

V rámci svojej starostlivosti nezabúdajte ani na ošetrovanie jemnej a tenkej pokožky očného okolia, ktorá je náchylnejšia na poškodenie či vznik vrások. Odporúčame vám vybrať si očný krém rovnakej produktovej rady, z akej pochádza zvyšok vašej starostlivosti. Ak teda napríklad máte suchú pleť okolo 30-tky a vašou produktovou radou je LL Regeneration, aj očný krém by mal pochádzať z tejto rady.

Zima už nemusí byť strašiakom pre vašu pleť, keď poznáte tie najúčinnejšie zbrane priamo z prírody.

SYSTEM ABSOLUTE

Regeneračný nočný krém
Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

ANTI-AGING Make up

Dekoratívna kozmetika
Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?

LL REGENERATION

Regeneračný nočný krém
Starostlivosť o pleť v zime — robíte to správne?