Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

31. októbra 2018 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Herečka, moderátorka a spisovateľka Bibiana Ondrejková (46) si v starostlivosti o pleť pomáha aj prírodnou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLINDAké sú jej obľúbené kozmetické vychytávky?

 

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

Ako vnímate krásu? Dokáže podľa vás kráčať ruka v ruke s vekom?

Môj obľúbený citát hovorí : Krása je v očiach toho, kto sa pozerá. Vnímam krásu a nechávam sa ňou opájať. Tou zjavnou na prvý pohľad, aj krásou ukrytou napríklad vo vráskach starých ľudí, v nepravidelnosti, v prekvapeniach, v originalite, v obyčajnosti... Je skvelé, ak dokážete starnúť s gráciou, ideálne spokojné samy so sebou a obklopené láskou. 

Akými beauty pravidlami sa riadite?

Hoci by som sa v starostlivosti o to, ako sa napríklad oblečiem, mala polepšiť, nikdy neodfláknem starostlivosť o pleť. Môžem byť akokoľvek unavená, nikdy sa pred spaním nezabudnem odlíčiť a nakrémovať si tvár aj telo. Pleť mojej tváre sa končí pod prsiami, a tak ku svojej starostlivosti aj pristupujem. Sprchujem sa studenou vodou. Pijem veľa vody.

Čo je najväčším nepriateľom vašej pleti?

Pigmentové škvrny na tvári. Bojujem s nimi roky. Keď svieti slnko, bez krému s vysokým faktorom ani nevyjdem z domu. Keď som unavená, mávam suchšiu pleť. A aj v zrelom veku musím pravidelne chodiť kozmetičke na pleťové procedúry.

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

Bez akého kozmetického produktu sa nezaobídete?

Bez voňavky. Som voňavková maniačka, i keď to so mnou už nie je také ako kedysi. Tiež ma poteší dobrý krém. A páčia sa mi všetky možné rozjasňovače pleti.

Ako ste sa zoznámili s prírodnou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND?

Upozornila ma na ňu moja priateľka, ktorá ju dôverne pozná. Viem, že kladie dôraz na kvalitu, preto keď mi túto kozmetiku opísala v superlatívoch, prebudila vo mne zvedavosť a tešila som sa, že ju moja pokožka „ochutná”. A zapáčila sa mi.

Ktoré produkty ste si obľúbili?

Skvelé krémy, ktoré pleť vyživujú, rozžiaria a vypnú, čistiace mlieka...je toho viac... Absolútne som sa však zamilovala do intenzívnych koncentrátov Beauty Shots v dizajnovom balení, ktoré vyzerajú ako „injekcie” a skutočne zafungovali ako vitamínová injekcia pre moju pleť. Rovnako nedám dopustiť na Energizér z pomarančových kvetov a 2-fázový hylaurónový shake s obsahom botanickej kyseliny hylaurónovej.

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

Aké účinky mali na vašu pleť?

Rozdiel som si všimla hneď, ako som ich začala používať. Moja pleť ich doslova vpila do seba a okamžite sa vypla a rozžiarila. Na dotyk bola jemná a hydratovaná. Cítila som sa komfortne, pocit suchosti a sivý nádych sa stratili. Lepšie na mne vyzeral aj makeup. Niektoré mňamky od tejto kozmetiky ako sú beauty shots či koncentráty potrebujem mať preto stále vo svojej kozmetickej taštičke. 🙂 Veľmi mi vyhovuje aj to, že je VEGAN a spĺňa kritériá ochrany prírody.

Používali ste prírodnú kozmetiku aj predtým? Verili ste, že môže fungovať rovnako účinne (ak nie účinnejšie) ako konvenčná?

Teším sa, že funguje. A že príroda má šancu nielen konkurovať, ale aj víťaziť nad chémiou. Prírodným produktom držím palce. A hoci sú mnohé vo výkonnosti a rýchlosti slabšie ako nadupaná chémia, o kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND sa to tvrdiť nedá. Ona bojuje s problémami pleti, lieči, skrášľuje pomocou prírody a výsledky sú zjavné.

Čo si myslíte o bio, eko vlne? Patria biopredajne medzi miesta, kam chodievate nakupovať pravidelne alebo skôr len príležitostne?

Viac ako označenie „bio” ma zaujíma pôvod, zloženie, kvalita výrobku. Držím palce prírode.

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

Je to pre líčenie len nutné zlo, alebo si potrpíte na to, aby ste mali aj v civile tip-top makeup?

Úroveň môjho denného makeupu závisí od počtu červených na križovatkách 🙂 Rada chodím upravená a nalíčená, no často to ráno nestihnem. Mám však doma skvelú vizážistku — moju dcéru Bibku. Vážne sa v kozmetike vyzná, má slušnú maskérsku výbavu a vie ma krásne nalíčiť. Ona ma líči, baví ju to a ja pri tom pijem kávu a relaxujem. 🙂

A čo v súkromí, napríklad na letnej dovolenke?

V letných mesiacoch chodievam nenalíčená alebo len málo. Keď sedím na zmrzline u zmrzlinára Imka na chorvátskom ostrove Krk, pozerám sa na vyštafìrovaných ľudí na promenáde a hovorím si, ako mi je dobre v plavkách, šatách, s vlasmi voňavými od mora.

 

O akú najdôležitejšiu beauty radu by ste sa s nami podelili? 

Že sa nemusíte nikam ponáhľať. Môj otec mi vždy vraviel, že krása spočíva v prirodzenosti. Že krásna žena je čistá, voňavá a pokiaľ možno - usmiata a milá. A na druhej strane, nebojte byť divoké a obliecť si aj nezvyčajnú kombináciu. Nesplývajte s davom zo strachu, že sa niekto pousmeje, ak budete originálne. A nemusíte sa ukrývať do očividných značiek, keď ste samy sebe značkou.

Energizer z pomarančových kvetov

2 - Fázový hyalurónový shake

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

NATUROYALE System Biolifting Denný krém

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá

BEAUTY SHOT Anti-aging Revitalizer

Bibiana Ondrejková: Starostlivosť o pleť je pre ňu prvoradá