Pomóc, som po opaľovaní červená ako rak!

Pomóc, som po opaľovaní červená ako rak!

23. júla 2018 Off Od AnnemarieBorlind.sk

Túžili ste po peknom bronzovom opálení, no namiesto toho ste skončili s vysušenou, dehydrovanou a fľakatou kožou?

Áno, dôverne to poznáme. Daň za snahu pekne sa opáliť môže byť vysušená, vysmädnutá pokožka, ktorá je napnutá, precitlivená, ba dokonca aj predčasné starnutie kože a vznik vrások! Slnečné lúče nás totiž nielen dokážu nadopovať vitamínom D a skrášliť opálením, ale aj našu kožu vyčerpať, stiahnuť z nej vlhkosť a podráždiť.

Nemusí však k tomu prísť, ak sa o svoju pokožku postaráte nielen počas opaľovania, ale aj po ňom. Ruku hore tie z vás, ktoré po slnení svoju pokožku príkladne ošetria. Zakaždým.  Asi nás nebude veľa, však?

Ako však upokojiť pokožku rozpálenú celodenným leňošením na pláži alebo jednoducho po pobyte na slnku, kdekoľvek?
Na konci dňa po skutočne dôkladnom očistení pokožky od piesku, chlórovej či slanej vody ju VŽDY ošetrite krémom, mliekom alebo iným prípravkom, vyslovene určeným na starostlivosť po opaľovaní. TOP voľba je prírodná kozmetika.

annemarie-borlind-cover-foto-1Nie, nie je to len reklamný ťah, kvalitné prípravky po opaľovaní na prírodnej báze majú skutočne tú čarovnú moc obnovovať do hĺbky narušenú štruktúru pokožky, hydratovať ju, upokojovať, ba dokonca predlžovať opálenie!

Prípravky po opaľovaní z prírodnej kozmetiky pritom môžete pokojne používať aj v tých dňoch, keď sa práve neopaľujete, pretože pokožka sa s nadmerným slnečným žiarením vyrovnáva aj niekoľko dní. Odborníci odporúčajú pokožku celého tela ošetrovať prípravkami po opaľovaní ešte aspoň celý nasledujúci týždeň po návrate z dovolenky. Takže nie, keď investujete do kvalitnej starostlivosti po opaľovaní, nezostane vám trčať neminutá do ďalšej letnej sezóny.

Prvá pomoc na spálenú kožu

Čo ak ste to so slnením prehnali, a teraz je vaša pokožka spálená, podráždená, červená ako rak a zúfalo potrebuje upokojiť? Nevešajte hlavu, poznáme S.O.S. záchranu pre pleť vystavenú nadmernému slneniu, ktorá potrebuje zregenerovať a obnoviť narušenú štruktúru. Spoľahnite sa na prírodnú kozmetiku - veď príroda je dokonalá, presne vie, ako všetko regenerovať a opravovať.

Našou tajnou zbraňou, ktorá by nemala chýbať vo vašom dovolenkovom kufri, je ochladzujúci a hydratačný gél po opaľovaní s obsahom alantonínu, provitamínu B5, mentolu, pantenolu a aloe vera. Pomôže vám, ak vás trápi spálená pokožka alebo koža podráždená po soláriu či saunovaní. Keďže neobsahuje olej, je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia slnečnými alergiami.

Chladiaci gel
po opaľovaní

Prírodná kozmetika - Chladiaci gel po opaľovaní
Zobraziť

Ukľudňujúce mlieko po opaľovaní

Prírodná kozmetika - Ukľudňujúce mlieko po opaľovaní
Zobraziť